قاچاق کالا در خراسان جنوبی ۲۰ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حسنی مقدم ظهر پنج شنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز بیان کرد: قاچاق کالا و ارز از لحاظ ارزشی و وزنی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۲۰ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اقدامات خوبی پیرامون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است، افزود: ۶۴ گشت بازرسی به طور مرتب به امر نظارت پرداخته و هزار و ۲۲۵ مورد بازرسی انجام شده است.

حسنی مقدم ادامه داد: همچنین در گشت های ماهانه سال گذشته، سه هزارو ۳۵۰ پرونده  به ارزش ریالی ۷۸ میلیون تومان نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۴۵ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۲۹۲ میلیارد و ۵۴۷ میلیون و ۱۴۸ هزار ریال محکوم شدند، افزود: از این مقدار بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال وصول شده است.

حسنی مقدم با اشاره به میزان کشفیات در سال گذشته، اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ میلیون لیتر از محل قاچاق سوخت مرزنشینان نیز به فروش رسانده ایم.

کشف ۱۳۱ تن برنج قاچاق

دبیرکمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی از کشف ۱۳۱ تن برنج قاچاق در سال گذشته خبر داد و گفت: میزان کشف برنج در سال گذشته نسبت به سال ۹۳، هزار و ۲۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: کالاهای قاچاق از سمت سیستان و بلوچستان وارد خراسان جنوبی شده و از مرز خراسان جنوبی نیز هیچ قاچاقی عبور نمی کند.

حسنی مقدم با بیان اینکه در این راستا خواستار افزایش کنترل و بارزسی در سیستان و بلوچستان شده ایم، بیان کرد: امید است با نظارت کافی از سوی مسئولان از هرگونه ورود کالای قاچاق به استان جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: برای مبارزه کامل با قاچاق کالا و ارز باید هماهنگی بین استانی انجام شده و منشا و منبع قاچاق ریشه یابی شود.

کاهش ۶۳ درصدی قاچاق فرآورده های نفتی

دبیرکمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی با بیان اینکه قاچاق دام در سال گذشته کاهش چهار درصدی را داشته است، افزود: همچنین قاچاق فرآورده های نفتی در استان ۶۳ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش ۲۲ درصدی خودروهای توقیفی، کاهش ۹۶ درصدی قاچاق سیگار، کاهش ۶۴ درصدی قاچاق پوشاک و کاهش ۷۵ درصدی چای از نتایج اقدامات انجام شده این کمیسیون در سال گذشته بوده است.

حسنی مقدم از نظارت و بازرسی ۱۴ هزار و ۴۳۶ باک کامیون در پلیس راه ها خبر داد و گفت: از این میزان یک میلیون و ۳۹۴ هزار و ۹۶۴ لیتر سوخت به فروش رسانده ایم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاچاق کالا در خراسان جنوبی ۲۰ درصد کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات