عملکرد بانک‌های خصوصی همدان در بخش تولید ضعیف است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر پنج شنبه در سومین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان در سال جاری با اشاره به نارضایتی بخش کشاورزی از مدیریت بانک کشاورزی، تاکید کرد: هر مدیری که متناسب با شرایط اقتصاد مقاومتی پیش نرود قابل تحمل نیست.

محمد ناصر نیکبخت ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد بانک های دولتی در پرداخت تسهیلات با وجود رشد اعتبارات آنها به رشد ۵۰۰ میلیارد تومانی اعتبار بانک کشاورزی از سوی بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: بانک کشاورزی از جمله بانک هایی است که می تواند مشکل اشتغال را در سطح خرد و کلان حل کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه کاری در حوزه حمایت از بخش کشاورزی انجام نشده است، گفت: از آنجاکه سال جاری سال اقتصاد مقاومتی است با توجه به شرایط استان باید واحدهای تولیدی تعطیل شده احیا و فرصت ها غنیمت شمرده شوند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ارزشیابی مدیر را در نحوه اجرای برنامه ها می بینیم، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی و هرآنچه در این زمینه در استان همدان مصوب شده باید اجرا شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه ارائه گزارشات هفتگی در خصوص پرداخت تسهیلات بانک ها برای طرح های مورد نظر در دستور کار است، خطاب به مدیران عامل بانک ها، اظهار داشت: تعداد واحدهای تولیدی تعطیل شده که تحت تملک بانک هاست و جز هزینه و استهلاک برای بانک ها عایدی ندارد باید به مزایده گذاشته و برای درآمدن از زیر بار هزینه های اضافه، با تخفیف بیشتر و زیر قیمت به متقاضیان واگذار شود و یا حتی با اجاره به شرط تملیک شرایطی فراهم شود که هم شغل ایجاد شود و هم سرمایه بانک ها به هدر نرود.

وی همچنین با اشاره به اینکه هر مصوبه ای در راستای اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد تهران طی یک هفته تایید خواهد کرد، گفت: بانک های خصوصی استان همدان بیشترین سپرده گذاری مردم را در اختیار دارند در حالیکه در زمینه ایجاد اشتغال و تولید سرمایه گذاری نمی کنند و سرمایه های خود را در استان های دیگر انجام می دهند که در رابطه با نظارت بیشتر بر این بانک ها باید اقداماتی صورت گیرد.

استاندار همدان ضمن اشاره به خبرهای رسیده در خصوص قطع گاز واحدهای تولیدی توسط شرکت های خدمات رسان و خسارات چند ده میلیونی وارده به خصوص به دلیل قطع گاز در کارخانه روغن و سیمان هگمتانه، خطاب به مدیران شرکت های خدماتی گفت: بدون اجازه استاندار، فرماندار و مسئولین نباید خدمات رسانی را قطع و چنین خساراتی وارد کنید.

محمد ناصر نیکبخت با اشاره به نزدیک شدن به ماه رمضان  و لزوم تنظیم بازار و نظارت بر نرخ ها تاکید کرد: یکی از راهکارهای جدا شدن از درآمد نفت و اجرای اقتصاد مقاومتی توسعه بخش صادرات است.

وی همچنین بر لزوم ارائه آمار بخش های تعطیل شده تاکید و به دستگاه ها دستور داد اشتغال های ایجاد شده خود را در سامانه رصد وارد کنند و بانک ها نیز برنامه احیای واحدهای غیرفعال خود را ارائه دهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملکرد بانک‌های خصوصی همدان در بخش تولید ضعیف است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات