150 حکم قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز همدان قطعی شد

تخریب باغات حیدره همدان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: ۱۵۰ حکم قضایی برای برخورد با ساختو سازهای غیر مجاز در باغات همدان قطعی شده که این احکام اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، رحیم برقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 150 حکم قضایی قطعیت یافته در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات استان همدان در دست اجرا قرار دارد.

وی بیان داشت: اصرار به تخلف متاسفانه تبدیل به یک جریان همه‌گیر شده و مردم اصرار دارند در زمین‌هایی که حتی از نظر متراژ و مساحتی نمی‌تواند باغ خوانده شود ساخت و ساز داشته و از تمام امکانات آب و برق و گاز نیز برخوردار باشند.

برقی تشریح کرد: زمین‌های کمتر از هزار و500 متر مربع بر اساس قانون اراضی نمی‌تواند باغ نامیده شود و از امکانات شامل تملک باغات برخوردار شود.

وی افزود: در باغاتی با وسعت هزار و 500 متر تا دوهزار و500 متر اجازه ساخت واحد با دو طبقه ارتفاع و باغاتی تا 5000 هزارمتر وسعت نیز اجازه ساخت 30 متر تا دو طبقه ارتفاع را دارا هستند.

مدیر امور اراضی و باغات استان با اشاره به اینکه مجوزهای جهاد کشاورزی به معنای مجوز ساخت نیست تاکید کرد: مجوزهای صادر شده از جهاد کشاورزی به معنای مجوز ساخت نیست و تنها مجوزی برای تغییر کاربری عرصه است.

برقی عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی با ساخت و سازها مخالفتی ندارد و تنها خط قرمزش در این خصوص ساخت و سازها به شکل غیرمجاز است.

وی با اعلام اینکه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز از روزهای ابتدایی شروع سال جدید در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته است بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 85 مورد تخریت ساخت و سازهای غیر مجاز در باغات استان همدان انجام گرفته که تنها 10 مورد از آنها در دادگاه تجدید نظر حکم برگشت گرفته است.

وی در ارتباط با قلع و قمع ساخت و سازهای غیر‌مجاز باغات تفریجان نیز اذعان داشت: 40 مورد حکم دادستانی برای برخورد با واحدهای غیر مجاز ساخته شده در باغات تفریجان در اختیار جهاد کشاورزی وجود دارد که با رای دادستانی بعداز ماه رمضان اجرا می‌شود.

وی در خصوص تخریب رستوران پدیده در جاده روستای حیدره همدان تصریح کرد: رستوران پدیده به طور غیرمجاز اقدام به ساخت در محوطه باغ کرده بود و به  تذکرات نیز توجهی نشان نداده بود بنابراین در نهایت با حکم قطعی دادگاه قضایی تخریب رستوران پدیده انجام شد.

برقی با اعلام اینکه بودجه و اعتبارات امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی از محل اعتبارات ملی است گفت: اعتبارات امور اراضی جهاد کشاورزی از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود با این حال سال گذشته سازمان مدیرت و برنامه‌ریزی در استان همدان هیچ‌گونه مبلغی را در قالب اعتبار سازمانی به این سازمان پرداخت نکرده است.

وی با اعلام اینکه آمار‌برداری تعیین مرزها توسط جهاد کشاورزی استان با شکست مواجه شده است بیان داشت: متاسفانه بنا بر باورهای غلط مرسوم شده در بین مردم از جمله اینکه اگر آمار صحیح را اعلام کنند متحمل پرداخت مالیات گزافی می‌شوند، مردم در تعیین مرزهای بین باغات با نماینده‌های جهاد کشاورزی همکاری مناسبی را ندارند و در بخش آمار، این سازمان با مشکل روبه‌رو شده است.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان در ارتباط با واگذاری اراضی ملی برای بهره‌برداری‌های کشاورزی، گردشگری و صنعتی تشریح کرد: افرادی که قصد دارند اشتغال و کار‌آفرینی در خصوص بهره‌برداری‌هایی که ارتباط با حوزه کشاورزی دارد را دارند، سازمان جهاد کشاورزی این آمادگی را دارد تااز محل اراضی ملی زمین مناسب را به صورت اجاره در اختیار افراد قرار دهد.

وی ادامه داد: قرارداد اجاره‌ها نیز هر سه سال یک بار تمدید می‌شود و اجاره بها نیز بر حسب منطقه‌ای که زمین قرار دارد در نظر گرفته می‌شود.

برقی ضمن ابراز نگرانی از کاهش ضریب امنیت غذایی تاکید کرد: ضریب امنیت غذایی در دهه هفتاد 85 درصد بود که متاسفانه در حال حاضر به 50 درصد کاهش پیدا کرده ‌و این عاملی نگران کننده است که اگر کشور دچار مشکلاتی چون تحریم غذایی شود چگونه باید این مشکل چاره‌اندیشی و رفع شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «150 حکم قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز همدان قطعی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات