وزیر اطلاعات: امام می‌دانستند مبارزه، مهمانی رفتن نیست/امام ارتش را خودی حساب می‌کردند

وزیر اطلاعات با اشاره به گذشت 27 سال از رحلت امام خمینی (ره) گفت: به برکت رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری همه از ایران اسلامی حساب می‌برند. به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی در آئین بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و پنجاه و سومین سالگشت قیام خونین 15 خرداد در مسجد روضه محمدیه یزد با تسلیت این مناسبت افزود: مقام معظم رهبری، همان روش، منش و خط امام را دنبال کردند و امروز کشورمان بر قله عزت، افتخار و اقتدار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این سال ها توطئه استکبار علیه ایران اسلامی قدم به قدم با شکست و عقب نشینی مواجه شده است و باید پیشرفت ایران اسلامی و سنگرها را جلوتر برده و همواره دایره تاثیر و نفوذ خود را وسیع تر کنیم.

اهم اظهارات وزیر اطلاعات را بخوانید؛

*باید با وحدت، همدلی و برادری پشت سر مقام معظم رهبری قرار گیریم و قدردان نعمت عظیم ولایت باشیم و به فرموده امام راحل «پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا مملکت آسیب نبیند».

*در سال های 42 و 43 شرایط داخلی و خارجی اجازه مبارزه نمی داد، چرا که مبارزه در داخل، شرایطی از جمله رهبریت واحد نیاز دارد اما در آن برهه و پس از درگذشت آیت الله بروجردی مرجعیت پراکنده و حالت رهبری متمرکز از بین رفته بود. در آن برهه مجموعه هایی از جمله بازار، دانشگاه، روحانیون و مبارزان سیاسی که در بین مردم خاستگاه انقلاب بود زمینه ای برای حرکت نداشت؛ بازاریان در جریان مشروطه و ملی شدن صنعت نفت اثرگذاری کرده بودند اما در جریان سال های 41 و 42سرخورده شده بودند چرا که در هر دو موضوع پرچم مبارزه را در دستان علما دیدند و پس از موفقیت و پیروزی کنار زده شدند.

*روحانیون نیز که با سخنرانی های خود بازار مبارزه را در مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت گرم کرده و از صحنه گردان های مبارزه محسوب می شدند با برخوردهای صورت گرفته با علما پس از این مبارزه ها سرخورده شده بودند و با این وضعیت حوزه دل گرمی برای ورود به عرصه سیاست نداشت. مبارزان سیاسی نیز نامزد مجلس شده بودند و با شاه و دربار درگیری نداشتند.

* امام راحل در این شرایط دست به حرکت زد، رژیم با مشاهده نبود رهبری واحد و کرخت شدن همه خاستگاه های مبارزه جرات پیدا کرد و تعرض به قوانین وضع شده در گذشته که اسلام در آنها جایگاه داشت را از مصوبه حذف شرط مسلمان بودن اعضای انجمن های ایالتی و ولایتی شروع کرد. در این شرایط امام راحل خطر را احساس کردند و فرمودند که این اول تعرض به اسلام است و اگر در همین قدم اول جلو آنها را نگیریم بعدها دیگر نمی توان به سادگی جلوگیری کنیم؛ البته امام مهندسی کردند و مساله رهبری واحد را با تشکیل شورای علما و مراجع تنظیم کردند و خواستگاههای مردمی مبارزه را از جمله بازار، دانشگاه و علمای 150 بلاد مانند آیت الله شهید محمد صدوقی در یزد را نیز فعال کردند و به وحدت رساندند.

*امام راحل می دانستند که مبارزه، مهمانی رفتن نیست و در آن شکنجه، تبعید و شهادت وجود دارد و افرادی که وارد گود مبارزه می شوند باید آمادگی این صحنه ها و عرصه ها را داشته باشند و بر این اساس از همان ابتدا خودشان سینه را سپر کردند و خون شهادت را در رگهای جامعه به جریان انداختند.

* رژیم احساس می کرد با کشتار 15 خرداد فاتحه انقلاب را خوانده و سرکوبهای خود را ادامه داد و بین راس حرکت سیاسی جامعه و بدنه فاصله ایجاد کردند تا جایی که موسسه مطالعات استراتژیک آمریکا سال 55-54 اعلام کرد که ایران جزیره امن شده و به ثبات سیاسی رسیده و تا 25 سال دیگر هیچ خطری ایران را تهدید نمی کند.

*رژیم برای ترمیم این شرایط 17 دی ماه مقاله ای توهین آمیز نسبت به امام و نیروهای مبارز به قلم فرد موهونی به نام احمد رشیدی مطلق ارایه کرد که این مقاله قم را تکان داد و 19 دی عده ای از طلاب، بازاریان و دانشجویان قم به خاک و خون کشیده شدند. پس از آن قیام مردم در شهرهای تبریز، یزد، اهواز و جرم ادامه یافت تا اینکه 22 بهمن از صدای ایران بانگ «این بانگ آزادیست کز خاوران خیزد» در ایران اسلامی طنین افکن شد امام انقلاب را به پیروزی رساندند.

*انقلاب ایران با دیگر انقلاب ها متفاوت است، دانشمندان علوم سیاسی نظریه پرداز در زمینه انقلاب مشاهده کردند که نظریه های آنها نمی تواند انقلاب اسلامی ایران را تبیین کند و نسل های بعدی نظریه پردازی درباره انقلاب در بین دانشمندان علوم سیاسی آغاز شد.

*نگاه امام خمینی با رهبران دیگر مبارزه ها متفاوت بود و برای مبارزه با شاه هیچگاه حرف از اسلحه نزدند و نیروهای مسلح از جمله ارتش و پلیس را نه جزئی از حکومت، بلکه جزئی از ملت می دانستند.

*امام ارتش را بر خلاف نسبت هایی که به شاه می دادند به عنوان بخشی از ملت و خودی حساب می کردند و حتی خطاب به مردم فرمودند که جواب گلوله ها را با گل بدهید، چرا که امام نمی خواستند مبارزه مردم با مردم به راه بیفتد.

* رهبری و روش های امام خمینی استثنایی بود، با سیاست امام صف های ارتش یکی پس از دیگری به مردم پیوست و 19 بهمن نیروهای هوایی با آرایش نظامی مقابل امام ادای احترام کردند و کمر رژیم را شکستند و پس از آن دیگر نیروها وارد راهپیمایی شدند و 22بهمن ستاد ارتش بی طرفی خود را اعلام کرد و آخرین سنگرهای شاه فرو ریخت.

*امام با چنین فعالیت هایی مملکت را از وابستگی به آمریکا نجات داد و پس از آن جوانان کشورمان با خودباوری در هشت سال دفاع مقدس حضور یافتند.

منبع: ایرنا برچسب ها: وزیر اطلاعات ، امام خمینی ، ارتش چندرسانه‌ای رقص مازنی والیبالیست‌ها در ژاپن/ عکس ستاره رئال مادرید با هواپیمای اختصاصی به اردوی آلمان رفت/ عکس دیدار خانم وزیر با ظریف در سوئد/ عکس سکته ناقص پایتخت / عکس فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار سلیمانی در فلوجه/ عکس پوستر علیرضا منصوریان در روزنامه استقلال جوان/ عکس آرایشگاه تغییر قیافه داعش/ عکس دیدار ظریف با رئیس پارلمان فنلاند/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی بازیکنانی که از استقلال می روند پیشنهاد دوباره پرسپولیس به ستاره استقلالی! پديده خط دفاع نفت در تيررس استقلال عقب‌نشيني هكر صفحه مهرداد اولادي در اينستاگرام؛ هدفم كمك به خانواده مهرداد بود! + عكس جسور مثل موسوی (عکس) منصوریان سرمربی استقلال شد؛ اعلام رسمی پس از جلسه هیات مدیره انتخاب سرمربی استقلال به فردا موکول شد/ معرفي گزينه هاي جديد و صوري! حسرت هفت ساله واليبال ژاپن براي شکست ایران نتايج كامل روز سوم مسابقات واليبال انتخابي المپيك/ ايران به رده چهارم سقوط كرد صحبت هاي لوزانو و ملي پوشان پس از برتري ايران مقابل ژاپن پربازدید های کل اخبار پیامدهای حمله به سفارت عربستان فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار سلیمانی در فلوجه/ عکس آيت‌الله جنتي چگونه رئيس شد آرایشگاه تغییر قیافه داعش/ عکس تصاویری از قصر اختصاصی پهلوی‌ها دیدار خانم وزیر با ظریف در سوئد/ عکس رقص مازنی والیبالیست‌ها در ژاپن/ عکس عکس ديده‌ نشده از رهبرانقلاب در منزل شهیدبابایی سیدحسن خمینی: سفره انقلاب متعلق به همه است اما عده‌ای جای دیگران را تنگ نکنند/صدا و سیما ناپرهیزی کرد و ما را دعوت کرد احمدی نژاد مستقل یا سردار محبوب؟ پربازدید ها پربحث ترین عناوین رقباي روحانی در انتخابات ۹۶ فتحی: رهبری نظر نهایی درباره مینوخالقی را اعلام کردند پیامدهای حمله به سفارت عربستان واکنش مطهری به شوخی لاریجانی در مجلس روایت سیدحسن خمینی از وصیت مکرر پدرش هدیه رهبر انقلاب به اهالی یک روستا جایگزین نماینده مرحوم مراغه انتخاب شد‎ دستور رهبر داعش برای کوچ کردن به لیبی آيت‌الله جنتي چگونه رئيس شد جابه‌جایی منتخبان چهارم و پنجم در حوزه تبریز/ابطال انتخابات اهر و هریس احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۵ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۵ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر اطلاعات: امام می‌دانستند مبارزه، مهمانی رفتن نیست/امام ارتش را خودی حساب می‌کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات