وزیر نفت: تولید نفت ایران به زودی از مرز ٤ میلیون بشکه می گذرد

وزیر نفت در بدو ورود به وین با بیان این که تولید نفت خام ایران بزودی از مرز چهار میلیون بشکه فراتر می رود، گفت: ایران برای حمایت از اقدام اوپک در جهت تنظیم بازار آماده است. به گزارش نامه نیوز ، بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه (١٢ خردادماه) در بدو ورود به وین برای شرکت در نشست ١٦٩ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: ایران برای حمایت از اقدام اوپک در جهت تنظیم بازار آماده است.
وی افزود: اگر اوپک اقدامی داشته باشد، ما به آن شتاب می دهیم، اما به نظر می رسد این سازمان تاکنون گام مناسبی بر نداشته است.
وزیر نفت با اشاره به تحولات قیمت نفت در هفته های گذشته، گفت: به نظر من بازار نقش خود را مطابق طبیعت خود، به خوبی ایفا می کند.
وی همچنین قیمت نفت ٧٠ دلار برای هر بشکه را مطلوب ارزیابی کرد.
زنگنه همچنین با تأکید بر موضع ایران مبنی بر بازگرداندن نظام سهمیه بندی، گفت: سقف تولید هیچ سودی برای ما و دیگر اعضای اوپک ندارد، هر یک از اعضای اوپک باید سهمیه جداگانه داشته باشند.
وی با بیان این که تعیین سقف تولید، برای ایران و دیگر کشورهای عضو اوپک سودی ندارد، گفت: عقیده ما این است که نظام سهیمه بندی در اوپک احیا شود، اما فکر نمی کنم در این نشست بتوانیم درباره این مسئله به توافق برسیم؛ این پیشنهاد را در این نشست مطرح نخواهیم کرد زیرا زمینه ای ندارد.
وزیر نفت همچنین با بیان این که ایران هم اکنون روزانه سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه نفت خام تولید می کند، گفت: تولید نفت خام ایران بزودی از مرز چهار میلیون بشکه فراتر می رود.
زنگنه رقم صادرات نفت خام ایران در ماه مه را بیش از ٢ میلیون بشکه نفت عنوان کرد و گفت: ایران پس از بازگشت به سطح تولید پیش از تحریم ها، روند افزایش تولید نفت خود را ادامه خواهد داد.
وی گفت: مذاکره با شرکتهای نفتی بین المللی درباره میدانهای توسعه نیافته و میدانهای توسعه یافته، با این هدف انجام می شود و به این معناست که ما می خواهیم سطح تولید و صادرات خود را افزایش دهیم.
وزیر نفت ایران همچنین با اشاره به این که مهمترین دستور کار نشست روز پنجشنبه (١٣ خردادماه) اوپک، تعیین دبیر کل جدید است، نسبت به اجماع اعضای این سازمان برای این کار ابراز امیدواری کرد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر نفت: تولید نفت ایران به زودی از مرز ٤ میلیون بشکه می گذرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات