ظریف: زمینه برای همکاری اقتصادی و سیاسی ایران و لتونی هموار است

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به لتوني، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان در نشست تجاري ايران و لتوني از برگزار كنندگان نشست تجاري تشكر كرد و گفت: امروز زمينه ها براي آشنايي و انجام فعاليت هاي اقتصادي ميان دو كشور فراهم است .

وي افزود: امروز تعداد زيادي از بازرگانان ايراني همراه من در اين سفر حضور دارند كه به دنبال همكاري با كشور لتوني هستند.

ظريف تاكيد كرد: ايران يك كشور امن براي فعاليت اقتصادي تجار و بازرگانان لتوني است و شما ميتوانيد براي همكاري با ايران نسبت به امنيت اقتصادي و سرمايه گذاري اطمينان داشته باشيد.

وزير امور خارجه كشورمان خاطر نشان مرد: به نظر من در حال حاضر زمينه براي همكاري هاي اقتصادي ميان دو طرف فراهم است. دو كشور نه تنها در حوزه اقتصادي بلكه در زمينه هاي سياسي فرهنگي ميتوانند با يكديگر همكاري كنند.

وي تصريح كرد: ايران يكي از ١٠ كشور برتر در زمينه نانو تكنولوژي و بيو تكنولوژي است كه ميتواند زمينه همكاري ها را بيش از گذشته فراهم كند.

ظريف تصريح كرد: روابط تجاري و اقتصادي ايران و لتوني ميتواند عامل ارتقا امنيت دو منطقه باشد. ايران در دسترس ترين و امن تربن مسير براي ترانزيت كالا به هند و چين است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف: زمینه برای همکاری اقتصادی و سیاسی ایران و لتونی هموار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات