سیاست تکرار در خانه سینما!

گروه فرهنگ و هنر مشرق - از همان اول هم معلوم بود که در خانه سینما قدرت قرار نیست از  طیف عسگرپور و میرکریمی و ...دوررتر برود. همان وقت که هیات مدیره خانه سینما در زمان قانونی برای انتخاب مدیرعامل نتوانستند به یک انتخاب قطعی برسند مشخص بود که جدالی سنگین میان این گروه قدرتمند خانه سینما با مخالفانشان در جریان است.

جدالی که در نهایت،همانگونه که پیش بینی می شد با برتری گروه قدرتمند خانه سینما به پایان رسید و مرد حاشیه ساز خانه سینما دوباره رییس این خانه شد.

زمانی که تازه ایوبی در راس کار نشسته بود وقتی دوربین برنامه هفت به سراغ میرکریمی رفت، او مظلومانه رو به دوربین کرد و چیزی با این مضمون گفت که : ما از مسؤولین هیچ نمیخواهیم و انتظاری هم نداریم .فقط کاری به کارمان نداشته باشند .

رضا میرکریمی که پیش از این در سالهای 85 تا 87 مدیر عاملی خانه سینما را عهده دار بود همان شخصی است که اساسنامه در دوره او تغییراتی داشت و شرایطی را به وجود آورد که این اساسنامه به خاطر عدم التزام اعتقاد به ولایت فقیه و چند مورد دیگر موجبات تعطیلی خانه را بوجود آورد.


سیاست

اما حالا او قدرتمند تر از پیش و پس از فتح بخش سینمایی حوزه هنری ( که با سیاست های او و دوستانش به آرامی و غیر مستقیم به مشی دولت روحانی و سیاست های فرهنگی ارشاد کنونی  نزدیک می شود)  حالا صندلی ریاست خانه سینما را هم به دست آورده است.

شاید بشود از  بعضی عملکردهای او دانست که خانه سینما درآینده قرار است دستخوش چه تحولاتی شود. رفتارهایی مانند این که میرکریمی چندی پیش در یکی از برنامه های حوزه هنری کارگردان فیلم "قصه ها " را روی سن دعوت کرد و از او تقدیر نمود.

ابراهیم مختاری رئیس هیأت مدیره خانه سینما امروز در خصوص روند انتخاب رضا میرکریمی به عنوان مدیرعامل جدید خانه سینما گفت: در واقع آقای میرکریمی باید به عنوان مدیرعامل اسبق نام ببریم و آقای عسگرپور مدیرعامل سابق هستند که طبیعتاً آقای عسگرپور نیز از همان ابتدا جزو گزینه‌های هیأت مدیره بودند اما از همان ابتدای مذاکرات آقای عسگرپور مخالفت خود را با این موضوع اعلام کردند و به همین دلیل هیأت مدیره مذاکرات خود را با گزینه‌های دیگر ادامه داد.

وی افزود:‌ آقای میرکریمی نیز از همان ابتدا جزو گزینه‌های هیأت مدیره بودند اما همان موضعی که آقای عسگرپور داشتند و این مسئولیت را نپذیرفتند آقای میرکریمی نیز اعلام کردند به دلایل مختلفی نمی‌توانند مسئولیت مدیرعاملی خانه سینما را پذیرا باشند به همین دلیل هیأت مدیره مذاکرات خود را با افراد دیگر ادامه داد و در همین زمان برای آنکه امور مربوط به خانه سینما دچار وقفه نشود بیشتر بر روی سیاست‌های آینده معطوف شدیم و نظر ما بر این بود که بهتر است چشم‌اندازی از سیاست‌ها داشته باشیم که بتوانیم این چشم‌انداز را در اختیار گزینه‌های مدیرعاملی قرار دهیم.

به آقای میرکریمی پیشنهاد مدیرعاملی داده شد و بنابراین به درخواست آقای میرکریمی یک زمانی مشخص شد تا اینکه ایشان به این پیشنهاد فکر کنند و در تمام طول این مدت ارتباط همچنان بر قرار بود تا اینکه در نهایت آقای میرکریمی شب گذشته موافقت خود را با پیشنهاد هیأت مدیره اعلام کردند و در نهایت صبح امروز با حضور در جلسه هیأت مدیره رسماً به عنوان مدیرعامل جدید خانه سینما انتخاب شدند. .

خبر را هم درنهایت، آتیلاپسیانی سخنگوی خانه سینما  نویدش را به اهالی سینما داد که : هیات مدیره خانه سینما با توجه به سوابق درخشان صنفی و مدیریتی سیدرضا میر کریمی به اتفاق آراء ایشان را به عنوان مدیرعامل خانه سینما انتخاب کرد. این انتخاب پس از بررسی و رایزنی های لازم و متقاعد کردن ایشان به پذیرش این مسئولیت صورت گرفت.

وی کارگردانی و ساخت آثاری چون امروز، به همین سادگی، خیلی دور خیلی نزدیک، یه حبه قند، زیر نور ماه و... را در کارنامه سینمایی خود دارد.

****کیوان امجدیان

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست تکرار در خانه سینما!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات