خصوصیات بارز و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد

به گزارش پنجشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری؛محمد رحیم نوروزیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام (ره) در حالی که یک فرد فقیه ، فیلسوف و عارف بودند یک فرد انقلابی، مجاهد و مبارز هم بودند که داشتن چنین خصوصیاتی را می توان در کمتر شخصیت های تاریخ اسلام شاهد بود.
وی افزود: وجود چنین خصوصیت هایی در امام راحل توانست انرژی متراکم در ملت ایران را که سالیان سال خاموش بود شعله ور نماید و ماحصل این اتفاق، رقم خوردن پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی بود.
نوروزیان با تاکید بر این نکته که جوانان امروزی باید وجود رفتارهای اعتدالی و بدون افراط و تفریط امام راحل را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، تصریح کرد: در اوایل انقلاب شاهد طراحی در شیوه مبارزه امام راحل به شکل غیر مسلحانه بودیم هرچند گروه های افراطی و تندرو مخالف این نوع از شیوه امام راحل بودند.
وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز گروه های تندرو و افراطی به خصوص کمونیست ها شعار انحلال ارتش را سر دادند اما امام راحل با درایت و هوشمندی خود با این شعار مقابله کردند.
نوروزیان اظهار داشت: در سال های پس از پیروزی انقلاب ، با اقدام انقلابی تسخیرلانه جاسوسی آمریکا امام این حرکت انقلابی را حمایت و تایید کردند، اما امام (ره) ادامه کار وتعیین سرنوشت این موضوع را به مجلس شورای اسلامی واگذار کردند و به شیوه کامل معقولانه این موضوع را راهبری کردند.
وی با اشاره به صدور فرمان هشت ماده ای امام راحل گفت: در این فرمان تاکید بسیاری به موضوع رفتارهای قانونی شده که نمونه ای دیگر از افراط و تفریط نکردن در رفتار و اندیشه امام است.
ولی یکی دیگر از رفتارهای اعتدالی امام را در رفراندوم تعیین شکل نظام حکومتی کشور بعد از انقلاب دانست و افزود: باوجود اینکه برخی معتقد بودند مردم در جریان انقلاب با راهپیمایی و تظاهرات و خون خودشان خواهان جمهوری اسلامی بوده اند و نیازی به برگزاری رفراندم نیست ولی امام در این مورد هم مراجعه به ارای عمومی را ضروری دانستند .
معاون سیاسی امنیتی استاندار خاطرنشان کرد : مجموع این شرایط نشان می دهد امام در عین حالی که یک مجاهد مبارز و انقلابی بودند از هرگونه اقدام افراطی مبرا بوده و همواره عقل و منطق و اعتدال در سیره و روش ایشان بارز و نمایان است که این موضوع در شرایط کنونی کشور برای همه باید الگو و درس باشد.
1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خصوصیات بارز و شاخص امام راحل، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی را رقم زد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات