25 هزار شغل در کارگروه رفع موانع تولید استان اصفهان تثبیت شد

به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور روز پنجشنبه در نشست با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی کاشان اظهار کرد: اصفهان پس از جدایی استان تهران از البرز بلحاظ برخورداری از حدود 9 هزار واحد تولیدی و 10 درصد از صنایع بزرگ کشور و سهم 15 درصدی در تولید ناخالص ملی در بخش صنعت، صنعتی ترین استان کشور محسوب می شود.
وی با تاکید بر تلاش استانداری برای حل و فصل و پیگیری مشکلات صنایع در یک فضای علمی و سیستمی افزود: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با یکهزار عضو ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺒﺎدل ﻧﻈﺮ دوﻟﺖ و ﺑﺨش های ﺧﺼﻮﺻﯽ و ﺗﻌﺎوﻧﯽ و ﺗﺴﻬﯿﻞ ﻓﻌﺎﻟیت های اﻗﺘﺼﺎدی اﯾﻦ ﺑﺨﺸﻬﺎ، ﺑﺮرﺳﯽ و رﻓﻊ ﻣﻮاﻧﻊ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر و اﺗﺨﺎذ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣوﺛﺮ ﺑﺮای اﻗﺪاﻣﺎت ﻻزم در ﭼﺎرﭼﻮب ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻣﻮﺟﻮد و اراﺋﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ و راﻫﮑﺎرﻫﺎی اﺟﺮاﺋﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﻪ ﻣﺮاﺟﻊ ذیرﺑﻂ تشکیل شد.
زرگرپور گفت: این شورا سال گذشته توانست 12 مورد از موانع تولید را احصاء کند و مورد بررسی قرار دهد.
استاندار اصفهان به سفر کاروان تدبیر و امید به اصفهان در سال های اخیر و رسیدگی به بزرگترین معضلات استان در بخش اقتصادی اشاره کرد و افزود: رئیس جمهوری در سفر خود برای تشکیل یک کارگروه رسیدگی به مسائل صنعت در اصفهان دستور دادند تا به کسانی که بدلیل شرایط اقتصادی دچار خسران و مشکل شده اند، کمک شود.
زرگرپور به اهمیت و تاثیر بسته حمایتی دولت از صنعتگران و تولیدکنندگان اشاره و خاطرنشان کرد: سامانه 'بهین یاب' که مجری ثبت درخواست بسته حمایتی دولت است از 10 روز قبل فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون 690 تقاضا در شرکت های تولیدی کوچک و متوسط و 79 طرح نیمه کاره ثبت نام کرده اند.
زرگرپور تاکید کرد: همچنین در این مدت 18 واحد تولیدی نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.
وی گفت: کاشان بلحاظ برخورداری از یک سوم صادرات و یک چهارم نساجی استان اولین شهر استان محسوب می شود که دارای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.
مشکلات مربوط به تامین اجتماعی و بدهی ها و جرائم مربوط به تامین اجتماعی، اسناد مربوط به املاک شهرک سلیمان صباحی و قیمت گذاری و مشکلات مربوط به محیط زیست از جمله مسائلی بود که از سوی اعضای اتاق بازرگانی در نشست با استاندار اصفهان مطرح شد.
6027/3009

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 هزار شغل در کارگروه رفع موانع تولید استان اصفهان تثبیت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات