مدیر خانه مطبوعات کرمان: بسیاری از نشریات استان با ورشکستگی مواجه شدند

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمان محمدرضا نژاد حیدری در نخستین نشست شورای مدیران مطبوعات خانه مطبوعات استان کرمان با بیان اینکه دستگاه های دولتی، بدهی های معوقی به مطبوعات دارند افزود: خانه مطبوعات در این زمینه با استاندار کرمان مکاتبه کرده و وی نیز دستورات لازم را برای رفع این مشکل صادر کرده است.
وی ضمن تقدیر از استاندار کرمان در زمینه همکاری با خانه مطبوعات این استان، ابراز امیدواری کرد: دستگاه های دولتی، پرداخت مطالبات مطبوعات را در اولویت امور خود قرار دهند.
وی با اشاره به موقعیت اقتصادی کشور افزود: مطبوعات و رسانه ها، تنگناهای مالی دولت را درک می کنند اما به دلیل ناچیز بودن میزان مطالبات، توقع دارند پرداخت این مطالبات در اولویت دستگاه های دولتی قرار گیرد.
مدیرخانه مطبوعات و رسانه های استان کرمان افزود: رسانه ها و مطبوعات به عنوان مهمترین انعکاس دهنده اخبار دستگاه های دولتی در سخت ترین شرایط در کنار مدیران در حال خدمت هستند و توقع دارند دستگاه های دولتی با پرداخت مطالبات مطبوعات از بحرانی شدن وضعیت اقتصادی رسانه ها جلوگیری کنند.
نژادحیدری تصریح کرد: خانه مطبوعات از رسانه ها خواسته، میزان دقیق مطالبات خود از دستگاه های دولتی را به صورت تفکیک شده اعلام و خانه مطبوعات وصول این بدهی معوق را پیگری کند.
مدیرخانه مطبوعات و رسانه های استان کرمان همچنین با اشاره به انتقاد فراوان رسانه ها از وضعیت دکه های مطبوعاتی و عرضه نامطلوب مطبوعات محلی گفت: در نشستی که با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرمان داشتم مقرر شد با حضور شهرداری و خانه مطبوعات، نشست مشترکی برگزار شود و مشکل از این طریق حل و فصل شود.
وی گفت: نخستین نشست شورای مدیران رسانه خانه مطبوعات استان کرمان به منظور تبادل نظر هرچه بیشتر در زمینه رفع مشکلات و مطالبات صنفی با حضور مدیران مسئول و سردبیران رسانه ها برگزار شده است.
وی ضمن تقدیر از معاون فرهنگی و سرپرست اداره مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به دلیل حضور در این نشست گفت: دغدغه های فراوانی در این نشست مطرح و قرار شد خانه مطبوعات پیگیری این موضوع را ادامه دهد.
وی همچنین با اشاره وضعیت موزه مطبوعات گفت: در این زمینه با مدیرکل میراث فرهنگی مذاکره شده و وی نیز برای بازگشایی موزه اعلام آمادگی کرده است و انشاالله بزودی مذاکره برای رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه پیدا خواهد کرد.
نخستین نشست شورای مدیران مطبوعات خانه مطبوعات استان کرمان عصر چهارشنبه با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.
در این نشست مقرر شد به منظور پیگیری وضعیت آگهی های دولتی کمیسیون مشترکی با حضور نماینده ارشاد تشکیل شود.
3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیر خانه مطبوعات کرمان: بسیاری از نشریات استان با ورشکستگی مواجه شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات