کتابخانه مرکزی کرمانشاه 32 درصد پیشرفت دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه حسنی خوانسار روز پنجشنبه در جلسه انجمن عمومی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، افزود: قرار بر این بود بودجه ساخت کتابخانه مرکزی تا 40 درصد پیشرفت از محل اعتبارات استانی تامین بشود و مابقی نیز سهم اعتبارات ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.
وی افزود: برای تکمیل هشت درصد باقی مانده سهم اعتبارات استان به حدود 10 میلیارد ریال نیاز داریم و طبق برآورد انجام شده برای تکمیل صد درصد پروژه 150 میلیارد ریال اعتبار لازم است.
خوانسار، به مصوبات سفر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان افتتاح 10 باب کتابخانه روستایی است که از این تعداد یک باب افتتاح شده، شش باب در دست احداث است؛ 2 باب زمین ندارد و یک باب نیز اعتبار ندارد.
سرپرست کتابخانه های عمومی کرمانشاه اظهار کرد: در سطح استان 94 کتابخانه شهری ، روستایی و سیار داریم، تعداد کل منابع کتابخانه های استان یک میلیون و 14 هزار و 568 جلد کتاب است که مطابق چشم انداز سند توسعه باید به ازای هر نفر چهار جلد کتاب داشته باشیم در حالی که الان برای هر دو نفر یک جلد کتاب داریم.
وی ادامه داد: مساحت کل کتابخانه های عمومی استان 68 هزار و 487 متر مربع با زیربنای 35 هزار و 972 متر مربع است، در حالی که براساس سند توسعه کتابخانه های عمومی به ازای هر یکصد نفر باید هشت متر مربع فضا داشته باشیم که این رقم الان در استان کرمانشاه یک متر و 79 سانتیمتر است.

* سه درصد مردم به کتابخانه ها مراجعه می کنند
خوانسار بیان داشت: با توجه به تعداد مراجعه کننده های کتابخانه های عمومی استان در سال 94 که 127 هزار و 92 نفر بوده اند و همچنین تعداد کل اعضای فعال ما که 48 هزار و 694 نفر هستند در مجموع می توان گفت حدود سه درصد مردم استان به کتابخانه ها مراجعه می کنند.
وی افزود: خانم ها بیشترین مراجعه کنندگان ما هستند و از 930 هزار و 673 جلد کتاب به امانت رفته در سال 94 بیشترین رقم را ادبیات به خودش اختصاص داده است.
استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت دارد و شهر کرمانشاه به عنوان مرکز استان نیمی از این جمعیت را در خود جای داده است.
7457/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابخانه مرکزی کرمانشاه 32 درصد پیشرفت دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات