کتاب زندگی به سبک روح الله به زبان بلغاری ترجمه ومنتشر شد

به گزارش روز پنج شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با بیست‌وهفتمین سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، کتاب زندگی و شیوه رفتاری حضرت امام خمینی(ره) در خانواده با عنوان زندگی به سبک روح الله از زبان انگلیسی به بلغاری ترجمه و توسط رایزنی فرهنگی ایران در صوفیه منتشر شد.
خانم بوگودانا از اساتید بنام فلسفه اسلامی در فرهنگستان علوم بلغارستان و دانشگاه صوفیه این کتاب را ترجمه و در حاشیه آن توضیحاتی را نیز به این کتاب اضافه کرده است.
کتاب زندگی به سبک روح الله از انتشارات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که توسط علی‌اکبر سبزیان تألیف شده است در این کتاب خاطراتی از زندگی حضرت امام خمینی(ره) و سیره زندگی ایشان، توسط نزدیکان و اطرافیان آن حضرت در دوران عمر پربرکتشان جمع‌آوری شده است.

دیدار مترجم کتاب زندگی به سبک روح الله به زبان بلغاری با رایزن فرهنگی ایران
خانم بوگودانا مترجم این کتاب ضمن حضور در دفتر رایزنی فرهنگی ایران ترجمه این کتاب را برای خود آموزنده و موجب مسرت قلبی خویش دانست.
وی انتشار این کتاب را از جهت معرفی حضرت امام(ره) به مردم غرب و بلغارستان مهم و منبعی برای الگو گیری و الگو برداری در زندگی فردی عنوان کرد و موجب کمال اخلاقی انسانها خواند.
محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی ایران طی سخنانی حضرت امام(ره) را الگوی تقوی، اخلاق و ساده زیستی دانست و از اینکه در ایام بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام ( ره) مردم بلغارستان امکان دسترسی به این اثر اخلاقی- تعلیمی را پیدا کرده اند ابراز تشکر کرد.
وی در مقدمه این کتاب گفت: شخصیت کم نظیر امام خمینی(ره) و تأثیرگذاری شگرف ایشان بر جهان معاصر همواره مورد توجه بسیاری از اندیشمندان و شخصیت‌های مطرح جهانی بوده است ویژگی‌های خاص فردی، اجتماعی و سیاسی ایشان از وی رهبری فرهمند ساخته بود که موفق شد ایران را جان تازه‌ای ببخشد و از رکود خارج کند.
کیانی گفت: ارتباط میان امام(ره) و مردم دو سویه بود و حقیقتاً مردم ایران عاشق امام خمینی(ره) بودند زمانی که خبر رحلت امام(ره) منتشر شد گویی زلزله‌ای عظیم رخ داده است در سرتاسر ایران و همه کانون‌هایی که در جهان با نام و پیام امام خمینی(ره) آشنا بودند یکپارچه گریستند و بر سر و سینه زدند.
وی خاطر نشان کرد: هیچ قلم و بیانی قادر نیست ابعاد آن حادثه و امواج احساسات غیر قابل کنترل مردم را در آن روزها توصیف کند.
فراهنگ **1085** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب زندگی به سبک روح الله به زبان بلغاری ترجمه ومنتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات