اعزام 10 هزار مبلغ در ماه رمضان به سراسر کشور

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی روز پنجشنبه در گردهمایی بزرگ مبلغان ماه رمضان در مسجد اعظم قم بیان داشت: در سال های گذشته به طور میانگین نزدیک به هفت هزار نفر مبلغ به نقاط مختلف کشور اعزام می شدند و با توجه به مشکلات مالی که داشتیم این تعداد را افزایش داده ایم به طوری که در سال گذشته 9 هزار و 500 مبلغ اعزامی داشتیم.
وی ادامه داد: اعزام مبلغان از سال گذشته 30 درصد افزایش یافت و امسال تعداد مبلغان اعزامی به 10 هزار نفر در ماه رمضان و محرم در سال 95 می رسد تا بتوانیم بخش های وسیع تری از کشور را از معارف اهل بیت و قرآن بهره مند کنیم.
وی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام رحلت بنیانگذار انقلاب بیان کرد: راهی که امام (ره) آغاز کرد راهی طولانی و پرمسئولیت بود که مرحله های مختلفی داشت و اولین کار او تاسیس نظام اسلامی بود.
وی استقرار نظام اسلامی را مدیون رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) و وفاداری مردم عنوان کرد و افزود: امام پس از تاسیس نظام اسلامی در پی تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی بود.
واعظی گفت: تشکیل دولت اسلامی مستلزم آن است که تمامی سه قوه کشور و ارکان حکومت کاملا به شکل اسلامی اداره شوند و منظور از دولت اسلامی، قوه مجریه نبوده و در حقیقت مرتبط با کلیت اداره جامعه است.
وی تاکید کرد: زمانی شاهد تحقق جامعه اسلامی خواهیم بود که دولت اسلامی تشکیل شود و نمی توان انتظار داشت که جامعه اسلامی در ابعاد مختلف خود اسلامی باشد، ولی اجزای حاکمیت به شکل کامل اسلامی نشده باشد.
وی امام راحل را برآمده از حوزه و نهاد مرجعیت ذکر کرد و افزود: حوزه و نهاد روحانیت با جمهوری اسلامی و نظام اسلامی عجین شده اند و به این علت باید ناصح امین باشند و در هدایت جامعه فعالیت کنند.
در گردهمایی بزرگ مبلغان ماه رمضان حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری و آیت الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سخنرانی کردند.
7408/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعزام 10 هزار مبلغ در ماه رمضان به سراسر کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات