انقلاب اسلامی مقابله با نظام سلطه را به نمایش گذاشت

به گزارش ایرنا، زهرا امین مجد روز پنجشنبه در همایش طلاب غیر حضوری جامعه الزهراکه در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: امام با استفاده از امر تبلیغ به مقابله با نظام سلطه برخاست و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد که تحولی بزرگ در جامعه ایجاد کرد.
وی به سبک زندگی اسلامی در جامعه پرداخت و گفت: زمانی که از سبک زندگی بحث می شود در واقع از مفهومی در عرصه مطالعات فرهنگی سخن می گوییم که به دلیل تغییر در گفتارهای اجتماعی در غرب مورد استفاده قرار گرفته است.
عضو گروه آموزشی مطالعات زنان جامعه الزهرا(س) ادامه داد: در ایران بر اساس معنای مصرف در جامعه سه گونه عمده را شامل سبک زیست سنتی، سبک زیست مدرن و سبک زیست مورد توجه قرار می دهند.
امین مجد ادامه داد: این عوامل شامل نظام هنجاری و باورها و همچنین ساختارهای پیرامون افراد می شود که باید از لحاظ مهارت افزایی و دانش افزایی مورد بررسی قرار داد.
وی با اشاره به الگوی اقتصادی خانواده ها در سبک زندگی اسلامی گفت: در این نوع زندگی مساله مدیریت مصرف باید مورد توجه قرار گیرد و به سمت تولید نیز حرکت کرد.
امین مجد عنوان کرد: نظام معنایی خانواده اسلامی باید بر اساس نظام توحیدی و معتقد به آخرت و رسالت انبیا شکل بگیرد، انسان متوکل هیچ نگرانی بابت کمبود ها ندارد زیرا دنیا را در برابر جهان آخرت و مسائل اقتصادی را در کنار اقتصاد فرهنگی می بیند از این رو می تواند زندگی را مدیریت کند.
عضو گروه آموزشی مطالعات زنان جامعه الزهرا ابراز داشت: مساله اعتدال و میانه روی اهمیت بسیاری دارد از این رو سبک زیست علوی باید مورد توجه قرار گیرد.
امین مجد با بیان اینکه مهمترین تکلیف طلاب تبلیغ صحیح است گفت: طلاب باید بر اساس سبک زندگی اسلامی برگرفته از تعالیم دینی و مذهبی در جامعه رفتار و آموزه های اسلامی را تبلیغ کنند.
8138/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انقلاب اسلامی مقابله با نظام سلطه را به نمایش گذاشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات