آسیب دیدگی هشت پلیس در برخورد با معترضان به اصلاح قانون کار فرانسه

به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» به نقل از منابع پلیس و مرکز منطقه ای امنیت عمومی، مداخله نیروهای پلیس برای باز کردن مسیری که معترضان به لایحه اصلاح قانون کار آن را مسدود کرده بودند به درگیری منجر شد.
هشت نیروی پلیس در پی پرتاب ترقه و مواد انفجاری دست ساز دچار مشکلات شنوایی شده اند.
اتحادیه نیروهای پلیس در بیانیه ای با محکوم کردن اقدام معترضان در آسیب رساندن به پلیس از بازداشت یکی از معترضان خبر داد.
این خبر در حالی انتشار می یابد که در روزهای اخیر کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویری از برخورد پلیس با معترضان خشونت پلیس را محکوم می کنند.
لایحه قانون کار فرانسه از هنگام تدوین مورد اعتراض تعدادی از اتحادیه کارگری و دانشجویی قرار گرفت. مخالفت ها با این لایحه همچنان به شکل اعتصاب های گسترده و تجمع اعتراض آمیز و بستن مسیرهای مهم شهری در سراسر فرانسه ادامه دارد.
اعتراض به لایحه اصلاح قانون کار پس از آگاهی مردم از تلاش دولت برای استفاده از حربه ای قانونی به منظور تصویب و اجرای لایحه بدون رای گیری در مجمع ملی (مجلس)، وارد مرحله تازه ای شده است.
این اعتراض ها از دو هفته پیش با پیوستن کارکنان پالایشگاه ها به اعتصاب سراسری و حضور معترضان در محل انبارهای سوخت و بستن مسیر دسترسی به آن ها، فرانسه را با بحران کمبود سوخت مواجه کرد. اعتصاب کارکنان پالایشگاه ها همچنان ادامه دارد.
کارکنان مترو پاریس نیز امروز (پنجشنبه) به اعتصاب کنندگان پیوستند.
لایحه اصلاح قانون کار که به نام «مریم الخمری» وزیر کار فرانسه مشهور شده، دست کارفرمایان را برای اخراج کارگران باز‌تر می کند و نرخ پرداخت‌ های اضافه‌ کاری و نیز اضافه‌ کاری در شب را کاهش می ‌دهد. افزایش اختیارات شرکت‌ ها در تغییر ساعات قانونی کار در هفته نیز از جمله موارد اصلاحی قانون کار است.
اروپام ** 9053**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آسیب دیدگی هشت پلیس در برخورد با معترضان به اصلاح قانون کار فرانسه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات