37 سازمان مردم نهاد تحت نظر بهزیستی لرستان فعالیت می کنند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی لرستان ذبیح اله نادمی در نشست تخصصی سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد استان اظهار کرد: این سمن ها زیر نظر بهزیستی لرستان در بخش های خدمات اجتماعی، پیشگیرانه و عام المنفعه در مناطق آسیب پذیر استان خدمات ارائه می کنند.
وی اضافه کرد: رویکرد سازمان بهزیستی بر آموزه های علمی و دستاوردهای دانش بشری در زمینه آسیب های اجتماعی و پدیده هایی بنا نهاده شده و در آن مولفه های چندگانه وجود دارد.
نادمی ادامه داد: تشخیص این مهم با سازمان های مردم نهاد بوده و این سمن ها نیز باید رویکرد علمی و عملی را دنبال کنند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان با تبیین رویکردها و ساختار سازمان های مردم نهاد یادآور شد: این سازمان ها برخاسته از بستر مشارکت اجتماعی بوده و باید ماهیت اجتماعی خود را حفظ و از ورود به مسائل اقتصادی و سیاسی پرهیز کنند.
قاسم ولیزاده افزود: برجسته کردن نقش مشارکت افراد جامعه در قالب سازمان های مردم نهاد امری ضروری است و برای تشکیل سمن ها باید در جامعه ذهنیت مثبت ایحاد کرد.
در حاشیه این نشست نمایندگان سمن ها، برقراری عدالت مادی و معنوی توسط دستگاه های ذیربط، حمایت جدی از موسسات در امورات مربوطه، عدم دریافت مالیات در اجرای طرح ها، پیگیری بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی متولیان و حمایت های فرهنگی توسط دستگاه های ذیربط از سمن ها را مهمترین مسائل و مشکلات خود عنوان کردند.
7273/507

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «37 سازمان مردم نهاد تحت نظر بهزیستی لرستان فعالیت می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات