وزیر بهداشت:20درصد سهم سلامت مردم مربوط به وزارت بهداشت است

به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، روز پنجشنبه در سفر به شهرکرد در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی چهارمحال و بختیاری افزود: 80درصد دیگر سهم سلامت جامعه به اقدام سایر دستگاه ها و ارکان حکومتی از جمله قوه قضاییه، قوه مقننه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشاورزی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و سایر رسانه هاست که ارگان های موثر در حوزه سلامت جامعه هستند،مربوط می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون وجود بیماری های واگیردار، تصادفات، بیمارهای مشترک بین انسان و دام و همچنین افسردگی و بیماریهای روانی و فوتی و مصدومان ناشی از تصادفات بیشترین حجم درمان را تشکیل می دهد که این امر نیاز به همکاری و فعالیت بیشتر سایر دستگاه های مجری با این وزارتخانه را می طلبد.
وی، بدون اعلام کمبود تخت های بیمارستانی در کشور گفت: برای تهیه و تجهیز هر تخت بیمارستانی 350میلیون ریال هزینه می شود که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید از ظریفت های موجود بهترین بهره را برد.
وی گفت: در استان چهارمحال وبختیاری هم اکنون یکهزار و 200تخت بیمارستانی فعال است و به همین میزان نیز تخت بیمارستان در استان کمبود وجود دارد که برای تامین این میزان تخت مورد نیاز علاوه بر اعتبارات دولتی، کمک خیران و مجمع خیران سلامت، فعال ساختن با نکها خصوصی و استفاده از ظرفیت بانکها رامی طلبد.
قاضی زاده هاشمی افزود: با توجه به وضع موجود دولت اولویت امسال در حوزه بهداشت و درمان تکمیل و تجهیز بیمارستان ها و مراکز در دست احداث است و از ابتدای سال تاکنون اجرای هیچ پروژه جدید بیمارستانی دراستان آغاز نشده است.
وی به اجرای طرح پزشک خانواده اشاره کرد و افزود: در این طرح برای هر 12 هزار و 500 نفر به یک پایگاه و برای هر 50 هزار نفر به یک مرکز جامع بهداشتی نیاز است که در صورت اختصاص زمین با کمک خیرین به صورت یک ساله آماده خواهد شد.
وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: برای احداث یک پایگاه بهداشتی پنج میلیارد ریال و مرکز جامع خدمات سلامت نیز 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که 50درصد این میزان اعتبار را از سوی وزارت بهداشت و مابقی را خیران تامین می کنند.
وی،به طرح های بیمارستانی نیمه تمام استان چهارمحال وبختیاری نیز اشاره کردو گفت: این طرح ها باید تا پایان امسال به اتمام برسد.
قاضی زاده هاشمی،در خصوص مجوز استخدام جدید در حوزه سلامت گفت: تاکنون در این وزارتخانه مجوز استخدامی دریافت نشده است و صدرو مجوز استخدامی در حوزه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.
وی، به بدهی بیمه های سلامت و تامین اجتماعی به بیمارستان های کشور اشاره کرد وگفت: هفته گذشته یک بیمارستان در مشهد به دلیل بدهی به شرکت برق،دچار مشکل شد .
به گفته وی،دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از بیمه های سلامت و تامین اجتماعی استان شش هزار و 280میلیون ریال طلبکار است.
وی به پرداخت نشده مزایای پرستاران از آبان ماه و پزشکان از مهرماه اشاره کرد وگفت: رضایتمندی کارکنان حوزه بهداشت و درمان در افزایش رضایتمندی دریافت کنندگان خدمان بهداشتی موثر است.
وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پرشکی ،در پایان گفت:این استان نیازمند بهبود وضعیت زیرساختهای بهداشتی و درمانی است و بودجه و اعتبارات لازم برای این امر باید از طریق سایر دستگاه های تامین شود.
به گزارش ایرنا ،وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به شهرکرد از تعدادی از طرح های دردست احداث استان دیدن و چند طرح بهداشتی درمانی را نیز افتتاح کرد و در همایش تجلیل از خیران سلامت نیز حضور یافت.
7360/2097 /1484

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت:20درصد سهم سلامت مردم مربوط به وزارت بهداشت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات