فعالیت های اشتغال در زندان های استان اردبیل در راستای اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی زندان اردبیل ، حجت الاسلام محمدعلی قاصدی در بازدید از مراکز اقدامات تامینی و تربیتی اردبیل از مسوولان زندان های استان در ایجاد فضای اشتغال مددجویان قدردانی کرد و افزود: اشتغال یکی از عناصر مهم در بازسازی و اصلاح رفتار زندانیان است.
او گفت: اشتغال و آموزش حرف کاربردی برای مددجویان انگیزه آنها را برای بازگشت سالم به اجتماع و ادامه زندگی و پرهیز از بزه بالا می برد و باید کاری کنیم که زمینه اشتغال تعداد زیادی از مددجویان پس از آزادی فراهم شود و در این صورت چرخه اصلاح و تربیت کامل خواهد شد.
رییس کل دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: با اهمیت دادن به تولید و استفاده از نیروهای خلاق و کارآفرین در راس هرم اشتغال و شریک کردن مددجویان در سود حاصل می توان دلگرمی خاصی برای کار در این مراکز مشاهده کرد.
او بر لزوم جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و توجه به رویکرد تولیدی میزان و تنوع کارگاههای اشتغال با توجه به نیازهای جامعه رشد و توسعه تاکید کرد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: سند چشم انداز اشتغال در زندان های استان بر مبنای افزایش مشاغل تولیدی و مشارکت با بخش خصوصی در زمینه اشتغال زندانیان طراحی شده است.
مراد فتحی افزود: نیازمند حمایت های همه جانبه مسوولان قضایی ، اجرایی و بخش خصوصی و صنعت در این زمینه هستیم.
او با اشاره به اینکه با افزایش اشتغال میزان آسیب های اجتماعی و بزه در زندان و جامعه کاهش خواهد یافت گفت: یکی از موانع بزرگ اشتغال زندانیان پس از آزادی انگ زندان است که بر پیشانی زندانی می خورد و به رغم متنبه شدن فرد و زمینه شروعی دوباره و میل به کسب روزی حلال متاسفانه بخاطر سوء سابقه پذیرش این افراد از سوی جامعه در حد پایین بوده و این نیازمند فرهنگ سازی و تغییر دیدگاه اجتماعی است.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت های اشتغال در زندان های استان اردبیل در راستای اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات