ادامه ناآرامی در بازداشتگاه اصلی پناهجویان در یونان

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام های یونانی می گویند : سه نفر از پناهجویان در جریان نآارامی ها و خشونت در این اردوگاه ٬ مجروح شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.
این تازه ترین خشونت در اردوگاه «موریا» است که بیش از دو هزار و 500 نفر به دنبال توافق اتحادیه اروپا وترکیه برای اخراج پناهجویان و مهاجران در آن ٬ به سر می برند .
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه در همین زمینه، سه مجروح شامل دو تبعه پاکستان و یک افغان هستند که به بیمارستان انتقال یافته اند و دو نفر آنها از ناحیه سر آسیب دیده اند.
پلیس محلی یونان در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که در درگیری بین پناهجویانی از پاکستان و افغانستان سه نفر به شدت مجروح شده اند.
براساس گزارش فرانس پرس، امکان دسترسی به مقام های دولتی یونان برای اظهار نظر در این زمینه وجود نداشت.
سخنگوی کمیسیون امور پناهجویان سازمان ملل متحد نیز ضمن تایید خشونت در اردوگاه موریا اعلام کرد : وضعیت اکنون به حالت عادی بازگشته است.
به گفته «اسپایرس گالینوس» شهردار لسبوس ٬ نگرانی ها میان پناهجویانی که از ماه ها قبل بازداشت شده اند، افزایش یافته و آنها با احتمال اخراج به کشورهای زادگاه خود مواجه اند و این مساله به لحاظ روانی و فیزیکی آنها را خسته کرده است.
حدود هشتهزار و 500 پناهجو و مهاجر در اردوگاه هایی که با اهداف خاص در جزایر یونانی احداث شده ٬ نگهداری می شوند. این عده اوایل سال جاری پس از عبور از دریای اژه ٬ از ترکیه وارد یونان شدند.
این افراد برای 25 روز بازداشت می شوند و پس از سپری شدن این مدت می توانند اردوگاه را ترک کنند اما تا وقتی که تقاضای پناهندگی شان رسیدگی نشده است ٬ باید در جزایر یونانی بمانند.
از فوریه گذشته (بهمن و اسفند 94) که کشورهای بالکان مرزهای خود را برای جلوگیری از هجوم پناهجویان بستند، هیچ یک از مهاجران نتوانسته اند از یونان خارج شوند در نتیجه پناهجویانی که در یونان گرفتار شده اند ٬ بیشتر در اردوگاه هایی پر ازدحام به سر می برند که شرایط زندگی در آن بسیار ضعیف است و گروه های حقوق بشر اغلب از وضعیت نامساعد آن انتقاد کرده اند.
اروپام**9158**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادامه ناآرامی در بازداشتگاه اصلی پناهجویان در یونان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات