اوکراین نخستین گام برای جلب رضایت صندوق بین المللی پول را برداشت

به گزارش خبرگزاری رویترز از کی یف، این اقدام امروز نمایندگان پارلمان اوکراین را می توان نخستین تصمیم آنها از زمان ترمیم کابینه در ماه آوریل نام برد.
هدف از این طرح محدود کردن اعمال نفوذ سیاسی بر روی انتصاب قضات و محدود کردن مصونیت آنها در صورت قصور کاری اعلام شده است . این طرح با حمایت 335 نفر از نمایندگان پارلمان اوکراین روبه رو شد.
پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین که در زمان رای گیری در پارلمان حضور داشت در این باره گفت‌: 'به عقیده ی من در زمان کنونی اصلاحات قضایی مهمترین اقدام در کشور است و هیچ اقدامی از تصمیم امروز نمایندگان پارلمان مهم تر نیست. تصمیم امروز نمایندگان مجلس بیانگر آن است که اوکراین به زودی اصلاح می شود.'
صندوق بین المللی پول پیشتر با هشدار به اوکراین اعلام کرده بود که اگر این کشور به وعده های خود در انجام اصلاحات و مبارزه با فساد عمل نکند از دریافت کمک های مالی محروم خواهد شد.
اوکراین قرار است در مجموع 40 میلیارد دلار از وام دهندگان بین المللی دریافت کند. پرداخت 17.5 میلیارد دلار از این رقم را صندوق بین المللی پول به کی یف وعده داده است.
کاهش شدید هزینه های دولت از جمله پیش شرط های صندوق بین المللی پول در پرداخت این وام به اوکراین است.
اوکراین از ماه اکتبر گذشته در انتظار دریافت سومین وام از صندوق بین المللی پول است، وامی که بخاطر کندی اصلاحات قضایی در اوکراین به کی یف پرداخت نشده است.
صندوق بین المللی پول با حمایت و کمک های مالی خود به اوکراین و میانجیگری برای تعدیل بدهی های خارجی این کشور، در جلوگیری از فروپاشی اقتصاد نابسامان اوکراین نقشی حیاتی ایفا کرده است.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوکراین نخستین گام برای جلب رضایت صندوق بین المللی پول را برداشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات