حمایت قاطع کوربین رهبر حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا

به گزارش ایرنا، کوربین مجددا تأکید کرد که حضور انگلیس در اتحادیه اروپای اصلاح‌شده دارای محاسن و نقاط مثبتی برای این کشور و نیز جامعه کارگری آن است.
وی افزود: حزب کارگر برای ادامه حضور در اتحادیه اروپا یکپارچه است به خاطر اینکه ما باور داریم که اتحادیه اروپا سبب افزایش سرمایه‌گذاری، فرصت‌های شغلی ، حفاظت از حقوق کارگران و مصرف‌کنندگان و محیط‌زیست خواهد شد.
جرمی کوربین اضافه کرد: ما در قرن 21 با چالش‌هایی همانند تغییرات آب و هوایی، مهار قدرت شرکت‌های جهانی، حصول اطمینان از پرداخت مالیات عادلانه، مقابله با جرائم سایبری و تروریسم و حرکت مهاجران مواجه هستیم و حضور در اتحادیه اروپا نقش حیاتی در رویارویی با این چالش‌ها خواهد داشت.
وی بابیان اینکه حزب کارگر فعالیتی مجزا از دولت محافظه‌کار کامرون در حمایت از حضور انگلیس در اتحادیه اروپا داشته است از برخی از رسانه‌ها به دلیل پوشش ادعاهای غلوآمیز حامیان و مخالفان برگزیت انتقاد کرد.
اظهارات رهبر حزب کارگر به دنبال برخی انتقادات از وی صورت می‌گیرد که ادعا شده بود که تاکنون کوربین به‌صورت تمام عیار در دفاع از حضور انگلیس در اتحادیه اروپا ظاهر نشده است.
به گفته منابع انگلیسی، برخی از رهبران اتحادیه‌های بزرگ کارگری از کوربین خواسته‌اند که بیش از گذشته هواداران حزب کارگر را در کمپین حامی ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا فعال سازد.
پیش از این صادق خان شهردار جدید لندن و از اعضای ارشد حزب کارگر دوشادوش با دیوید کامرون رهبر حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیر انگلیس به دفاع از حضور کشورش در اتحادیه اروپا پرداخته است.
صادق خان شهردار لندن روز دوشنبه گذشته در حالی به همراه کامرون در تجمع حامیان ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا در منطقه 'روهامپتون ' در جنوب لندن شرکت کرد که جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به‌رغم داشتن مواضع مشترک با صادق خان، تاکنون حاضر به این کار نشده است.
براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه اوپینیوم، 69 درصد از حامیان حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا و تنها 25 درصدشان از برگزیت حمایت می‌کنند.
نتایج نظرسنجی موسسه 'اوپینیوم' همچپنین حاکی از حمایت 59 درصدی لندنی‌ها از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا است .
بررسی صورت گرفته توسط موسسه 'اوپینیوم ' بیانگر آن است که حمایت گسترده حامیان صادق خان شهردار مسلمان لندن و عضو ارشد حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس از اتحادیه اروپا نقش مهمی در کاهش گرایش ساکنان پایتخت انگلیس به برگزیت داشته است.
به گفته تحلیل گران، حمایت صریح و یکپارچه حزب کارگر و هواداران آن نقش تعیین کننده ای در نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که قرار است در 23ژوئن برگزار شود، خواهد داشت.
برخلاف حزب کارگر، توافق دیوید کامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، سبب آشکار شدن شکاف و دودستگی عمیق در میان اعضای کابینه و حزب محافظه‌کار انگلیس بر سر ادامه حضور این کشور در این اتحادیه شده است.
اروپام*4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت قاطع کوربین رهبر حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات