اتحادیه اروپا از Uber حمایت می‌کند!

سامانه‌هایی مانند Uber و Airbnb مدت‌هاست محل مناقشه در برخی از کشورهای اروپایی است. وب سایت برسام: سامانه‌هایی مانند Uber و Airbnb مدت‌هاست محل مناقشه در برخی از کشورهای اروپایی است. بر اساس پیشنهادی که روز پنجشنبه در جلسه‌ی اتحادیه‌ی اروپا مطرح خواهد شد، از کشورهای عضو در این اتحادیه خواسته خواهد شد تا همکاری بیشتری با این شرکت‌ها داشته باشند و فضای بازتری برای این شرکت‌ها فراهم کنند.

اتحادیه اروپا از Uber حمایت می‌کند!

بر اساس اطلاعاتی که از این پیشنهاد منتشر شده، کمیسیون اقتصادی اتحادیه‌ی اروپا از کشورهای عضو درخواست شده تا اعمال محدودیت و ممنوعیت بر کار چنین شرکت‌هایی را به عنوان آخرین راه و پس از به آزمون گذاشتن تمام راه‌های دیگر به محل اجرا بگذارند؛ یعنی در صورتی که هیچ راه دیگری برای تامین منافع عمومی جامعه وجود نداشته باشد.

برخی کشورهای اتحادیه‌ی اروپا مانند فرانسه، برای حفاظت از مشاغل و کسب‌و‌کارهای کوچک محلی، سرویس‌دهی شرکت‌هایی مانند Uber را در خاک خود ممنوع یا به شدت محدود کرده‌اند. برای مثال، در سال گذشته دولت فرانسه به دلیل فشار اتحادیه‌های رانندگان تاکسی، فعالیت UberPOP را در این کشور معلق و دو نفر از مدیران این شرکت را به دلیل فعالیت غیرقانونی بازداشت کرد. حالا این طرح پیشنهادی می‌تواند این شرایط را به نفع شرکت‌هایی مانند Uber و Airbnb –که آن هم با محدودیت‌هایی روبرو شده- تغییر دهد.

اما این تغییر، متقابلا به زیان کسب‌و‌کارهای کوچک و اتحادیه‌هایی مانند اتحادیه‌ی تاکسیرانی خواهد بود. شرکت Uber پیش از این بارها توسط این اتحادیه‌ها به دادگاه کشیده شده و متحمل شکست‌هایی هم شده است. حالا باید دید با این بسته‌ی پیشنهادی جدید، اتحادیه‌ها و فعالان محلی و خرد چگونه به مقاومت خود ادامه خواهند داد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتحادیه اروپا از Uber حمایت می‌کند!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات