جرم کهکشان راه شیری اندازه گیری شد!

تمام فضای خالی کهکشان راه شیری را حذف کنید، سوال اینجاست که چقدر از اجرام دیگر مثل ستاره ها، سیارات، سیارک، گرده ستاره و یا حتی ماده ی تاریک باقی می ماند؟ دکتر گوندولین ایدی، نامزد رشته ی فیزیک و ستاره شناسی دانشگاه مک مستر کانادا معتقد است که به جواب این سوال دست یافته است. وب‌سایت تکرا: جرم کهکشان راه شیری وصف ناپذیر است، اما دکتر گوندولین ایدی دست از تلاش بر نمی دارد.

تمام جرم کهکشان راه شیری اندازه گیری شد!

تمام فضای خالی کهکشان راه شیری را حذف کنید، سوال اینجاست که چقدر از اجرام دیگر مثل ستاره ها، سیارات، سیارک، گرده ستاره و یا حتی ماده ی تاریک باقی می ماند؟ دکتر گوندولین ایدی، نامزد رشته ی فیزیک و ستاره شناسی دانشگاه مک مستر کانادا معتقد است که به جواب این سوال دست یافته است.

اعداد یا زبان مشخصی برای توصیف این عدد وجود ندارد؛ اما بهترین راه برای توصیف آن این است که بدانیم جرم کهکشان راه شیری، ۷ برابر بیشتر از ۱۰۱۱ جرم خورشیدی است؛ به بیان دیگر، باید جرم خورشید را در ۷۰۰ میلیارد ضرب کنیم تا به عدد مورد نظر برسیم. جرم خورشید، ۲ نونیلیون (۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) کیلوگرم اندازه گیری شده که این مقدار، ۳۳۰۰۰۰ بار بیشتر از جرم کره ی زمین است.
دکتر ایدی با استفاده از یک تکنیک جدید توانست به عدد جرم کهکشان راه شیری دست یابد؛. او در این روش، شتاب و محل کروی های خوشه های ستاره که در کهکشان راه شیری گردش می کنند را اندازه گیری کرد. در عمق بیشتر فضا، اعداد دور از ذهن می شوند. همانطور که او در بیانیه ی خود خاطر نشان کرد، باید در نظر داشت که: "کهکشان ما، بزرگ ترین کهکشان هستی نیست.”

دکتر ایدی و سرپرست او، ویلیام هریس (استاد فیزیک و ستاره شناسی دانشگاه مک مستر) نتایج مطالعات خود را روز سه شنبه در کنفرانس انجمن ستاره شناسان کانادا در وینیپگ به نمایش می گذارند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جرم کهکشان راه شیری اندازه گیری شد!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات