سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک+تصاویر

روستائیان مارها را در جعبه های چوبی بیرون خانه نگه می دارند.

دهکده مارها

برای جلب توریست 60 سال پیش پزشک تایلندی که در یکی از روستاهای دورافتاده این کشور زندگی می کرد، با خود فکر کرد چکار می تواند بکند تا دهکده اش پر از گردشگران خارجی شود. او خیلی با خودش فکر کرد تا بالاخره فکری به سرش زد. وی هم ولایتی هایش را متقاعد کرد تا در خانه هایشان مار پرورش دهند.
 

سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک

پزشک دهکده به روستائیان گفت که اگر بتوانند مارهای زیادی پرورش دهند میتوانند از این مارها در اجرای نمایشهای گوناگون استفاده کنند و به این ترتیب نام و آوازه روستایشان در همه جا خواهد پیچید. سالها گذشت و نقشه ای که پزشک برای روستائیان کشیده بود عملی شد. حالا روستای "بانکوک ساانگا" در شمال شرق تایلند در بین گردشگران به دهکده"مارهای کبرا" مشهور است.

معمولا روستائیان مارها را در جعبه های چوبی بیرون خانه نگه می دارند. جعبه هائی که پر از مارهای سمی نظیر شاه کبراست تا مارهای کم خطرتر مانند پیتون.

 سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک

ورود به دهکده همراه با ترس و هیجان است. به نظر توریستها این بیشتر شبیه یک پارک بزرگ با جاذبه های گردشگری دلهره آور است.

نمایشهای زیادی همه روزه برای گردشگران در روستا برگزار می شود. برای این نمایشها معمولا مارها در یک جا نگهداری می شوند و برای اجرای هر نمایش ماری که لازم است از جعبه بیرون آورده می شود.

سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک

یکی از تماشائی ترین نمایشهائی که در روستای بانکوک ساانگا برگزار می شود مسابقه بوکس با مار است، در این نمایش خطرناک حریف شاه کبراست. یعنی شاه کبرا را وارد زمین می کنند و مردی که قرار است با این مار بجنگد در برابر او قرار می گبرد و تماشاچی ها بیشتر از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مبادا مار به آنها حمله کند، اگرچه همه حرکات نمایشی که بوکسور روستائی در برابر شاه کبرا اجرا می کند عجیب است اما موضوع از همه عجیب تر خونسردی روستائیان در برابر مارهای سمی است.

معمولا بیشتر افراد از مار می ترسند اما ساکنان بانکوک ساانگا با دیدن مارها حتی از این موجودات فاصله هم نمی گیرند و جالبتر اینکه کودکان روستا با مارها دوست هستند و آنها را در دست می گیرند. همه کودکان دهکده مارها از بچگی یاد می گیرند که با مارها چگونه رفتار کنند و چگونه به آنها غذا بدهند.

سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک

هرچند روستائیان بانکوک ساانگا خرج و مخارج زندگی خود را از نمایش مارها درمی آورند و از نظر گردشگران این کار بسیار شگفت انگیز است اما جنبه های ایمنی نه تنها در هیچیک از نمایش ها برای توریست ها در نظر گرفته نمی شود بلکه خود روستائیان نیز از نیش مرگبار مارها در امان نیستند.

 سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک

مثلا بااولی چای 72 ساله یکی از مارگیرهای مشهور روستا تا کنون 21 بار توسط مارها گزیده شده و این یعنی وی 21 بار در خطر مرگ قرار داشته است برای همین تعدادی از انگشت های دست این پیرمرد که مار گزیده بود را قطع کرده اند تا وی از مرگ نجات یابد. جالب اینجاست که "چای" گزیدگی توسط مارها را نه تنها خطر نمی داند بلکه به آن افتخار هم می کند.

خبر انلاین

اخبار  مرتبط:

جاذبه ای جالب و عجیب در آمریکا!!+تصاویر

مکان های اقامتی عجیب جهان +تصاویر

5 جاذبه توریستی عجیب دنیا / تصاویر

عجیب ترین جاذبه های طبیعی جهان !! + تصاویر

عجیب ترین مکانهای دیدنی دنیا که شبیه خواب هستند+تصاویر

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفری با ترس و هیجان به دهکده مارهای ترسناک+تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات