شرکت نفت30 میلیارد ریال عوارض به شهرداری دوگنبدان پرداخت کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردلان زینل زاده روز پنجشنبه در جلسه کارگروه پسماند شهرستان گچساران افزود: این در حالی است که این میزان عوارض پرداختی یک هزارم مزایا و پاداش پرسنل شرکت نفت است.
وی بیان کرد: این میزان هزینه برای عوارض نوسازی و خدمات شهری به حساب شهرداری واریز شده است.
زینل زاده ابراز کرد: مطالعه طرح دفع زباله شهر دوگنبدان 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شهردار دوگنبدان گفت: 500 سرویس خاک ماهانه برای عملیات دفع زباله شهر دوگنبدان نیاز است.
وی ادامه اداد: شهرداری به تنهایی قادر به تهیه این میزان خاک نیست و لازم است شرکت نفت همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.
شهردار دوگنبدان گفت: روزانه 100تن زباله در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران جمع‌آوری و دفن می‌شود.
وی تصریح کرد: 15 دستگاه خوردو سنگین و سه دستکاه خودروی سبک کار جمع آوری زباله در سطح شهر دوگنبدان را برعهده دارد.
فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: دفع غیر اصولی زباله ها موجب آلودگی زیست محیطی در شهرستان گچساران شده است.
عبدالرحیم رحیمی اظهار داشت: برنامه ریزی و پیگیری مستمر باید برای خاک ریزی و دفن بهداشتی زباله شهری در کوتاه مدت و انتقال آن به محل مناسب دیگر در بلند مدت در دستور کار مسئولان خدمات رسان و بهداشت محیط شهرستان قرار دارد.
وی گفت: ساماندهی جایگاه و محل دفن بهداشتی زباله های شهری و روستایی به منظور افزایش شاخص سلامت در اولویت برنامه های این کارگروه قرار دارد.
وی بیان کرد: برای پیشگیری از آلودگی زیست محیطی و کاهش هزینه های جانبی باید مکان های مناسبی در مناطق روستایی این شهرستان شناسایی و تمام زباله ها با همکاری دهیاران و محیط زیست در آنجا دفن شود.
فرماندار گچساران با بیان اینکه 80 درصد روستاهای این شهرستان جایگاه دفع زباله دارد تصریح کرد: دفن بهداشتی زباله ها در مناطق روستایی مستلزم مشارکت مردم برای تعیین جایگاه دفن پسماندهای خانگی به دور از منافع فردی و با در نظر گرفتن اهمیت ارتقای سلامت است.
2082

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت نفت30 میلیارد ریال عوارض به شهرداری دوگنبدان پرداخت کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات