اتمام پروژه های نیمه تمام کردستان نیازمند 90 هزار میلیارد ریال است

به گزارش ایرنا بهرام نصراللهی زاده روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان در سنندج افزود: در شرایط کنونی دولت توان تکمیل پروژه های نیمه تمام را ندارد در همین راستا اتمام پروژه ها به بخش خصوصی واگذار می شود و در این ارتباط پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت قرار دارند.
وی افزود: واگذاری طرح های تملک دارایی به بخش خصوصی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است اما متاسفانه با عدم همکاری ادارات مواجه شده ایم.
او تاکید کرد: مدیران موظفند پروژه هایی که قابل واگذاری است یا اینکه آماده واگذاری نیستند را به سازمان مدیریت معرفی کنند.
نصراللهی زاده با اشاره به واگذاری هزار و 564 پروژه به 58 دستگاه اجرایی استان گفت: به ادارات اجرایی تاکید شده است وضعیت و روند پیشرفت این پروژه ها را در قالب فایل و برنامه مشخص کنند.
وی یادآور شد: تا کنون تنها سه دستگاه در مورد پروژه های قابل واگذاری خود جواب مثبت داده اند و سایر ادارات پاسخگو نبوده اند.
نصرالهی زاده تعیین تکلیف پروژه های قابل واگذاری را یکی از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی عنوان کرد و افزود: دکتر جهانگیری هر سه ماه یکبار در این مورد گزارش می خواهد.
وی با اشاره به اینکه برخی دستگاه ها اطلاعات به روز ندارند تاکید کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی باید برنامه محور و به روز حرکت کنند.
نصراللهی زاده با اشاره به حمایت از برگزاری همایش های ملی و بین المللی در استان گفت: در ابتدای امسال دو همایش تاثیرگذار شامل همایش بین المللی سکونتگاه های فقیرنشین و کنفرانس ملی منابع آب ایران در استان برگزار شده است که دستاوردهای مطلوبی داشته است.
او برنامه ششم توسعه را برش سند چشم انداز کشور دانست و افزود: این سند در کشور تهیه شده است و برای تهیه برش استانی به استان ها ابلاغ شده است.
نصرالهی زاده افزود: برش ملی سند توسعه یا سند راهبردی به تفکیک به دستگاه ها ارسال شده و ادارت باید بر اساس این سند حرکت کنند.
وی اظهارکرد: این اسناد، سند ملی کشور را تشکیل می دهند و شاخص کمی در این سند و تمام اسناد بالادستی مورد توجه قرار می گیرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: توسعه روستاها در سیاستگذاری و برنامه ریزی های سازمان مدیریت و برنامه ریزی مورد توجه ویژه قرار دارد.
در پایان از ادارات و مدیرانی که کارنامه و عملکرد قابل قبولی ارایه کرده بودند تجلیل شد.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام پروژه های نیمه تمام کردستان نیازمند 90 هزار میلیارد ریال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات