«زیرسایه خورشید»اجرامی شود/زیارت امام رضا(ع)برای افراد کم بضاعت

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن شرافت ظهر پنج شنبه در جشنواره زندگی به سبک جهادی به میزبانی سالن جلسات آتش نشانی و امداد و نجات شهرداری شاهرود، با اشاره به کلیات منشور آستان قدس رضوی و طرح هایی از قبیل «زیر سایه خورشید» و «زندگی به سبک جهادی» که در سراسر کشور به اجرا در می آیند، تصریح کرد: بحث حمایت از محرومان و زائران کم بضاعت در برنامه «زیر سایه خورشید» بسیار تاکید شده است و از همه تشکل ها و نهادهای استان سمنان تقاضا داریم تا با حمایت از این طرح، ویژه اعزام خدام امام رضا(ع) به روستاها، گستره فعالیت خودشان را به سمت مناطق و بخش های محروم سوق دهند.

وی درباره طرح اعزام خدام امام رضا(ع) تحت عنوان زیر سایه خورشید، افزود: هدف ما از اجرای این طرح آن است که افراد کم بضاعت که تاکنون موفق به زیارت امام رضا (ع) نشده اند با اعزام کاروان رضوی به این مناطق بتوانند به این توفیق نائل شوند.

زیرسایه خورشید میهمان روستاها

مدیرتشکل های داخلی و خارجی آستان قدس رضوی با بیان اینکه برنامه های ویژه فرهنگی آستان قدس از جمله زیر سایه خورشید، با همراهی تشکل های مذهبی و فرهنگی موجود در هر استان برگزار می شود، گفت: امیدواریم بتوانیم ویژه برنامه های تدارک دیده شده از سوی آستان قدس رضوی برای سبک زندگی جهادی را در ایران اسلامی از نظر کیفی و کمی، به بهترین شکل برگزار کنیم.

شرافت ضمن تاکید بر اینکه باید خودمان را در همه عرصه ها باور داشته باشیم، بیان داشت: امروز در دورانی زندگی می کنیم که سخت کوشی در آن به مثابه نیازی اولیه است و در این دنیا تنها زمانی می توانیم رو به سوی موفقیت آوریم که به مرز خودباوری رسیده باشم و در این راستا آستان قدس رضوی قصد دارد تا با اجرای طرح هایی در سراسر کشور، به اشاعه سبک زندگی جهادی کمک کند.

وی افزود: این خود باوری و طرح های ویژه، امروز در منشوری تحت عنوان منشور آستان قدس رضوی گنجانده شده که طی آن از همه استان های ایران اسلامی درخواست می شود که توجه ویژه ای به همایش «زیر سایه خورشید» که اساس آن اعزام کاروان خدام رضوی به شهرها و کشورهای مختلف است داشته باشند.

شهدای مدافع حرم گرامی داشته می شوند

مدیرتشکل های داخلی و خارجی آستان قدس با اشاره فعالیت بخش خادم فرهنگی و خادم معنوی حضرت رضا(ع) با موضوع شهدای مدافع حرم، گفت: ما همگی مدافعان حرم هستیم و می خواهیم مدافع حریم بمانیم لذا این مقوله نیازمند یک فرهنگ سازی است چرا که ما معتقدیم الگو سازی و مدل سازی دو بال مهم این فرهنگ سازی محسوب می شود و برگزاری همایش سبک زندگی جهادی از جمله این فرهنگ سازی ها است.

شرافت با اشاره به شهیدان نام آوری همچون شهید مدافع حرم، علی شهریاری افزود: ما باید الگوهای جهادی را به جامعه معرفی کنیم الگوهای جهادی و «جشنواره زندگی به سبک جهادی» به همت آستان قدس رضوی یک مدل محسوب می شود و هر استان و تشکلی ممکن است این ظرفیت را داشته باشد که با شکل و فرم ویژه خود آن استان، همایشی مشابه را برگزار کند که ما از این حیطه حمایت می کنیم چرا که هدف اشاعه فرهنگ جهاد در راه خداوند منان است.

وی با بیان اینکه جشنواره های سبک زندگی جهادی با موضوع شهدای مدافع حرم و زیر سایه خورشید ویژه اعزام افراد کم بضائت به حرم مطهر امام رضا(ع) در دستور کار قرار می گیرد، افزود: همه تشکل ها می توانند مدل های سبک زندگی جهادی از صفر تا صد و این که چه چیزهایی لازم دارد را اجرا کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««زیرسایه خورشید»اجرامی شود/زیارت امام رضا(ع)برای افراد کم بضاعت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات