قلم علما شهید پرور است/ روحانیان نقش ویژه ای در انسان سازی دارند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خباز ظهر پنج شنبه در خلال آئین گرامیداشت چهلمین سالگرد رحلت آیت الله علی اصغر دانش پژوه و ۶۰ عالم برجسته روستای ابرسج بخش بسطام شاهرود به میزبانی مسجد جامع این روستا، ضمن اشاره به شخصیت والای آن مرحوم، ابراز داشت: شخصیت بزرگ آیت الله دانش پژوه برای علاقمندان به فرهنگ منطقه بسطام، شهرستان شاهرود و استان سمنان، نامی آشنا است چرا که ایشان در طول حیات خود با مجاهدات فراوان در راه اشاعه فرهنگ دینی تلاش ویژه ای داشتند.

وی افزود: خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران برای هدایت مردم در کسوت روحانی و مبلغ و به عنوان کارشناس مسائل دینی یکی از ویژگی هایی است که در شخصیت والای مرحوم دانش پژوه وجود داشت و اگر امروز آئین چهلمین سال درگذشت ایشان با حضور چشمگیر مردم و بسیار باشکوه برگزار می شود، به دلیل همین مجاهدت ها است.

نقش روحانیان در ترویج دین اسلام بی بدیل است

استاندار سمنان با اشاره به نقش روحانیان در اشاعه فرهنگ دینی، گفت: روحانیان برای رسیدن به مقام هدایت از برخی مظاهر دنیوی و حلال و طیب گه برای همه ما عادی هستند، می گذرند تا بتوانند در راه رسالت پیامبر گونه ای که بر عهده دارند، موفق عمل کنند لذا کسانی مانند آیت الله دانش پژوه که چنین مجاهدت هایی را در زندگی تجربه کردند، سزاوار تکریم و احترام فراوان هستند.

خباز بیان داشت: آیت الله دانش پژوه دو ویژگی بزرگ داشتند که نخستین آنها روح بلند آن بزرگمرد عرصه هدایت است و سپس شخصیت علمی ایشان که پس از خود خدمتگزارانی برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کردند.

وی همچنین افزود: جایگاه روحانیان و فقها در جامعه اسلامی، جایگاه ویژه ای است و همانطور که برای ساخت بنای ساختمان به دنبال مهندسی خبره می رویم، در مسائل دینی و فرهنگی نیز روحانیان و فقها مسائل و وظایف دینی و اجتماعی مان را استخراج می کنند و در اختیارمان می گذارند تا از آنها استفاده کنیم و راه سعادت اخروی را در پیش بگیریم.

روحانیان نقش ویژه ای در انسان سازی دارند

استاندار سمنان با بیان اینکه حرمت خون پاک شهیدان بسیار واجب است و از آن والاتر قلم فقها و دانشمندان قرار دارد، گفت: اگر چه شهادت نزد مسلمانان و به خصوص شیعیان جایگاه ویژه ای دارد اما قلم عالم، دانشمند و فقیه از آن باارزش تر است چرا که شهید پرور است و در راه سازندگی انسان و آخرت عمل می کند.

خباز ابراز داشت: نیمه خرداد سالروز ارتحال بزرگمردی است که مردم ایران اسلامی را از حزیز، به عزیز و اوج سوق داد و با هدایت های داهیانه اش توانستیم در اوج افتخار و سربلندی بایستیم.

وی با اشاره به اینکه علما نقش ویژه ای در انسان سازی دارند، افزود: امام خمینی(ره) بزرگمردی است که با اندیشیه های ناب اسلامی خود، مردم ایران را از ظلم و استبداد داخلی و فرومایگان خارجی نجات بخشید و حکومت اسلامی را دایر ساخت و امروز اسلام بی نام خمینی(ره) در هیچ جا شناخته نمی شود.

روحانیان در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی گام برداشتند

استاندار سمنان با اشاره به اقدامات بزرگ امام خمینی(ره) برای ایران اسلامی، گفت: امام خمینی(ره) با دم مسیحایی خود از جوان پرسه زن خیابان ها مجاهد فی سبیل الله ساختند و شخصیت برجسته ایشان انسان های زمین گیر را تا به اوج فخر و افتخار رهنمون ساخت که نمونه آن را می توان در زندگی ۵۰۰ شهید بخش بسطام، یکهزار شهید شاهرود و سه هزار شهید استان سمنان مشاهده کرد.

خباز با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره)، ابراز داشت: امام با رهبری داهیانه خود ملت ایران را به اوج رساندند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین اقشار جامعه در دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب را سرلوحه امور قرار دادند و از سوی دیگر باید گفت روحانیان با استخوان خرد کردن در حوزه های علمیه برای هدایت مردم در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی گام برداشته اند و امروز سزاوار قدردانی هستند.

وی از شهادت به مثابه معامله ای با خداوند یاد کرد و افزود: یک معامله چهار وجه دارد که فروشنده، خریدار، جنس و پول از اجزای آن هستند لذا در معامله شهادت، شهدای گرانقدر به مثابه فروشندگان جان خود را به خریدار اصلی که خداوند جهان آفرین است در ازای بهشتش فروختند و این زیباترین معامله ای است که یک انسان می تواند از آن سربلند بیرون بیاید، لذا این قبیل معامله ها هیچ گاه شکل نخواهد گرفت جز در سایه هدایت های علمایی مانند آیت الله دانش پژوه و سایر فقها که امروز باید قدردان آنها باشیم چرا که قلمشان انسان ساز است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قلم علما شهید پرور است/ روحانیان نقش ویژه ای در انسان سازی دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات