حوزه های فرهنگی و اجتماعی از بی برنامگی مدیران رنج می برند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین فریدون همتی در جلسه کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی که با عنوان قرارگاه فرهنگی در محل استانداری برگزارشد بیان کرد: به مدیران دستگاها و فرمانداران بخاطر بی برنامگی و بی توجهی به حوزه های فرهنگی و اجتماعی تذکر جدی داده می شود و اگر تا دو هفته آینده نسبت به ارسال طرح ها و برنامه های خود در این زمینه اقدام نکنند از دریافت اعتبارات محروم خواهند شد.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظف است در صورت ارائه نشدن برنامه ها از تخصیص بودجه  و اعتبارات به این دستگاه ها اقدام کند.

استاندار تصریح کرد: گزارش عملکرد آن دسته از دستگاه هایی که از اعتبارات ملی استفاده می کنند نیز به وزارتخانه و سازمان مرکزی ارسال می شود و در گام بعدی نسبت به آنها تصمیم گیری خواهد شد.

همتی با تاکید بر برنامه ریزی و هماهنگی لازم از سوی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برای تجلیل و تکریم شخصیت های فرهنگی استان اظهارکرد: باید با استفاده از توان و ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی، شهرداری ها و دستگاههای فرهنگی و براساس یک برنامه زمان بندی مشخص نسبت به شناسایی و تجلیل از شخصیت های فرهنگی و اثرگذار استان اقدام و این موضوع به طور جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند همگرایی و هم صدایی است خاطرنشان کرد: بین مراجع و دست اندرکاران فرهنگی با بحث و رایزنی، گفتگو و تعامل باید اجماعی در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود و با گزارش اطلاعات وآمارهای علمی، دقیق و مستند درخصوص آسیب ها و معضلات اجتماعی و ارائه تحلیل های علمی و کارشناسی بتوان در مقام عمل و رفع ابهام و سوء تفاهم به وحدت رویه دست یافت.

استاندار با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه اظهارداشت: نمازخانه های بین راهی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان باید تجهیز و دایر باشد تا مسافران بتوانند از این فضای معنوی استفاده کنند.

وی افزود: هر مسجد جدیدی که ساخته می شود باید با جامعیت و کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری ساخته شود و حوزه عمرانی الگویی در این زمینه باشد و در ساخت پاساژها، مراکز اقتصادی و تجاری، مجموعه های فرهنگی و ورزشی هم لازم است نمازخانه طراحی و تعبیه شود.

نماینده عالی دولت در استان باتاکید بر ضرورت خلاقیت و نوآوری درترویج و فرهنگ سازی موضوع نماز گفت:ترکیب هیئت امنای مساجد نیازمند بازنگری است و در گام اول فرزندان این افراد باید جایگزین شوند تا جابجایی فرزندان به جای پدران فضا را برای ورود بیشتر و بهتر جوانان به مساجد فراهم کند.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: باید با تشکیل کمیته ای از روسا و مسئولان فرهنگی دانشگاه ها، سازمان تبلیغات اسلامی، دستگاه های فرهنگی و روحانیون در راستای ترویج ارزش ها و مضامین دینی و اخلاقی در بین نسل جوان برنامه ریزی و چاره اندیشی شود.

همتی بیان کرد: شهرداری ها، رسانه های جمعی و صدا و سیما با فضاسازی زمینه استقبال از ماه رمضان را فراهم کنند که این کار تاثیر زیادی در روحیه و باورهای جوانان و گرایش آنها به سمت این موضوعات خواهد داشت.

استاندار اظهار کرد: هر جلسه ای که در مرکز استان تشکیل می شود باید جلسات مشابه آن درشهرستان از سوی فرمانداران تشکیل شود و ادارات کل استانداری بویژه دفتر استاندار پیگیری لازم را در این خصوص داشته باشد.

در ابتدای این جلسه مدیران دستگاه ها نقطه نظر و پیشنهادات خود در زمینه برنامه های فرهنگی و اجتماعی را مطرح کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه های فرهنگی و اجتماعی از بی برنامگی مدیران رنج می برند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات