مرکز تخصصی زایمان در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شود

نوریان نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان مجلس شورای اسلامی گفت: یک مرکز تخصصی مجهز زایمان در استان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اردشیر نوریان ظهر امروز در کارگروه سلامت استان با بیان اینکه شهرستان شهرکرد بار سنگینی در حوزه بهداشت و درمان را به دوش می‌کشد و وضعیت نگران کننده‌ای دارد، اظهارداشت: جهت راه‌اندازی مرکز تخصصی زایمان در استان به میزانی که اعتبارات ملی تخصیص یابد استاندار چهارمحال و بختیاری از محل اعتبارات اعتبارات استانی، بخش خصوصی و خیران به احداث این مرکز کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرستان بن و سامان از نظر درمان در وضعیت مطلوبی نیستند، افزود: وضعیت بهداشت و درمان شهرستان‌های بن و سامان در قالب شهرستانی اداره شود.

مجوز بانک خون در شهرستان لردگان صادر شود

نماینده مردم لردگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه بیمارستان لردگان 500 تختخوابی است، بیان کرد: متأسفانه تنها 114 تخت در این بیمارستان فعال است.

خالدی با بیان اینکه براساس تصمیمات گرفته شد مقرر شد 150 تخت به این بیمارستان افزوده ‌شود، تصریح کرد: زمان بهره‎برداری از این میزان تخت توسط مسئولان مشخص شود.

وی با اشاره به کمبود تجهیزات بیمارستانی این شهرستان گفت: بیمارستان لردگان به یک دستگاه ام.آر.آی است نیازمند است که باید اعتبار مورد نیاز آن تأمین شود.

نماینده مردم لردگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساختمان پزشکی قانوی این شهرستان خاطرنشان کرد: از سال 93 اعتباری با ساخت این ساختمان اختصاص نیافته است.

خالدی با اشاره به سایر مشکلات بهداشت و درمان شهرستان لردگان ادامه داد: این شهرستان فاقد کلینیک تخصصی و شبانه روزی است.

وی با اشاره به صدور مجوز بانک خون در شهرستان لردگان گفت: هزینه احداث بانک خون به میزان 400 میلیون تومان از سوی یکی از خیران شهرستانی تأمین شده که امیدواریم مجوز آن به زودی صادر شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بخش فلارد بیمارستانی راه‌اندازی شده که فاقد تجهیزات است.

بیمارستان کوهرنگ راه‌اندازی شود

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیمارستان کوهرنگ تا شهریور ماه راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به مشکلات مردم در شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ گفت: آب آشامیدنی آلوده از جمله مشکلات این 4 شهرستان است که زمینه رفع آلودگی آب آشامیدنی فراهم شود.

مرکز سلامت در شهرستان بروجن راه‌اندازی شود

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه درمان در این شهرستان خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی متخصص، اداری و خدماتی از جمله مشکلات حوزه درمان در شهرستان بروجن است.

ربیعی با بیان اینکه بیمارستان بروجن فاقد ارتوپد و رادیولوژی است، تصریح کرد: بیمارستان این شهرستان نیازمند 30 پرستار و 30 پیراپزشک است.

وی با اشاره به فرسودگی بیمارستان ولیعصر بروجن گفت: این بیمارستان بیش از 50 سال قدمت دارد.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اوژانس 115 برای فرادنبه و مرکز سلامت برای امام قیس و دوراهان راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز تخصصی زایمان در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات