4400 تن کلزا از کشاورزان مازنی خریداری شد

کلزا سرپست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار و ۴۴۸ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، سید محمد جعفری اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی هر کیلو دانه روغنی کلزا را با 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی معادل 25 هزار و 300 ریال عنوان کرد.

وی افزود: در خرید تضمینی کلزا میزان افزایش و یا کاهش افت رطوبت و ناخالصی محصول ارائه شده توسط کشاورزان محاسبه و مابه التفاوت آن از مبلغ مذکور کسر و یا به آن افزوده می‌شود.

جعفری پرداخت به‌موقع بهای کلزای خریداری شده از کشاورزان استان را یکی از اولویت‌های اصلی این شرکت در خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برشمرد و افزود: با احتساب کسری ناشی از رطوبت و ناخالصی دانه‌های روغنی کلزای خریداری شده تاکنون بیش از 91 درصد از بهای کلزای خریداری شده از کشاورزان  مازندران به مبلغ 93 میلیارد و 858 میلیون ریال از طریق سامانه بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل پرداخت شده است.

وی بیان کرد: به‌منظور تسهیل امر خرید تضمینی کلزا 10 مرکز خرید در مازندران تعیین شد که در این بین شهرستان بهشهر بیشترین میزان خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را به خود اختصاص داد.

جعفری گفت: خوشبختانه با اجرای دقیق برنامه‌های شرکت غله در تسهیل امر خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان و پرداخت بموقع مطالبات کشاورزان این امیدواری وجود دارد که در سال‌های آینده استقبال بیشتری از کاشت این محصول استراتژیک از سوی کشاورزان استان مازندران صورت پذیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4400 تن کلزا از کشاورزان مازنی خریداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات