سلیمی قهرمان شد

سلیمی قهرمان شد
بهداد سلیمی پس از مدت‌ها مصدومیت در مسابقات وزنه‌برداری جام فجر شرکت کرد.
 
بهداد سلیمی پس از مدت‌ها مصدومیت در مسابقات وزنه‌برداری جام فجر شرکت کرد و با رکورد مجموع 430 کیلوگرم (205 کیلوگرم- یک ضرب و 225 کیلوگرم - دو ضرب) به مدال طلا رسید.مسابقات وزنه برداری جام فجر وارد آخرین روز شد و وزنه برداران دسته فوق سنگین به رقابت پرداختند.


بهداد سلیمی پس از هفت ماه دوری دوباره بر روی تخته مسابقات حاضر شد. بهادر مولایی نیز دیگر نماینده ایران در این رقابتها است.سلیمی حرکت یک ضرب خود را با ثبت رکورد 205 کیلوگرم و کسب مدال طلا به پایان رساند.مولایی نیز با رکورد 181 کیلوگرم در حرکت یک ضرب مدال نقره گرفت.


حرکت یک ضرب


بهادر مولایی به عنوان اولین نماینده ایران بر روی تخته مسابقات آمد و در اولین حرکت وزنه 176 کیلوگرم را انداخت.انوشیروانی برای حرکت دوم وزنه او را به 181 کیلوگرم افزایش داد و مولایی توانست آن را بالای سر ببرد. وزنه بردار فوق سنگین ایران در اخرین حرکت 190 کیلوگرم را انداخت و با همان 181کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد.


دنیل دولگا از لهستان نیز با رکورد 180 کیلوگرم مدال برنز گرفت.بهداد سلیمی آخرین وزنه برداری بود که در حرکت یک ضرب وزنه زد. او در ابتدا پشت وزنه 195 کیلوگرم قرار گرفت و این وزنه را ثبت کرد و با این رکورد مدال طلا یک ضرب را به دست اورد.


قهرمان المپیک لندن در حرکت دوم 201 کیلوگرم را به راحتی مهار کرد. آخرین وزنه انتخابی برای سلیمی 205 کیلوگرم بود که این وزنه را نیز ثبت کرد.


حرکت دوضرب


سلیمی نسبت به حرکت یکضرب زودتر روی تخته مسابقات آمد. او در ابتدا 225 کیلوگرم را مهار کرد.بهادر مولایی کار خود را با ثبت رکورد 230 کیلوگرم آغاز کرد. رقابت برای کسب مدال طلا مجموع میان دو نماینده ایران بود.


سلیمی در دومین حرکت پشت وزنه 231 کیلوگرم قرار گرفت و ان را بالای سر برد اما از داوران دو چراغ قرمز. دریافت کرد و وزنه ثبت نشد.سلیمی از انجام حرکت سوم انصراف داد. او با رکورد 225 کیلوگرم در دو ضرب برنز گرفت و در مجموع دو حرکت با 430 کیلوگرم مدال طلای مسابقات را به دست آورد.


مولایی در دومین حرکت 249 کیلوگرم را باید مهار می‌کرد که ناموفق بود. در مرتبه دوم نیز نتوانست این وزنه را ثبت کند.مولایی با رکورد 230 کیلوگرم در دو ضرب طلا گرفت و در مجموع دو حرکت با 411 کیلوگرم نایب قهرمان مسابقات شد.


دنیل دولگا از لهستان با رکورد 180 یک ضرب. 222 دوضرب و مجموع 402 کیلوگرم مدال برنز مجموع را گرفت.مدال نقره دوضرب به اسد از سوریه با رکورد 225 کیلوگرم رسید. 

 


#1varzesh#المپیک #سوریه #لهستان #مدال_طلا #وزنه_برداری #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلیمی قهرمان شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات