واکنش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) به گزارش بی‌بی‌سی

واکنش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به گزارش بی‌بی‌سیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ، پخش این مستند را غرض‌‌ورزی انگلیسی‌ها در شب سالگرد رحلت امام دانست و خاطرنشان کرد:‌ اینکه در شب سالگرد رحلت امام آنها دست به این کار می‌زنند نشان از عصبانیت آنان است که چطور یک ملت بعد از گذشت چندین سال هنوز هم خود را پیرو مکتب آن عزیز سفرکرده می‌دانند. ادعای آنها کاملاً بی‌اساس و شتابزده است و هیچ سند واقعی برای ادعای خود نخواهند داشت.

پس از آنکه شب گذشته بی بی سی فارسی گزارشی فاقد مستندات متقن تاریخی تحت عنوان پیام امام خمینی به رئیس جمهور وقت آمریکا در سال 1342 و در زمان حصر توسط ساواک منتشر کرد، امروز قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خصوص ادعای بی‌بی‌سی واکنش نشان داد و گفت:‌ ادعای آنان وجاهت قانونی و سندیت ندارد.

بنابر این  گزارش : بی بی سی فارسی چهارشنبه شب به وقت تهران و در آستانه سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی، گزارشی پخش کرد که بر اساس یک سند سی آی ای که چندین سال پیش منتشر کرده اما هیچ پژوهشگری به جز بی بی سی آن را کشف نکرده بوده، امام خمینی (ره) در سال 1342 و در حالی که پس از آزادی از زندان، در منطقه داوودیه در حصر بود، پیغامی به سفارت آمریکا در تهران و خطاب به رئیس جمهور وقت آمریکا (جان اف کندی) فرستاده و تاکید کرده مخالفت فعالیت آمریکا در ایران نیست!

این ادعا که فاقد استناد متقن و قابل تکیه تاریخی بود، امروز با واکنش حمید انصاری قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) همراه شد و انصافری با اشاره به پخش گزارشی در بی‌بی‌سی فارسی با موضوع "پیام محرمانه آیت‌الله خمینی به دولت کندی رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا چه بود؟" اظهار داشت:‌ ادعای شبکه و سایت بی‌بی‌سی رسانه رژیم سلطنتی انگلیس فاقد وجاهت قانونی است و سندیت ندارد.

واکنش مؤسسه نشر آثار امام به گزارش بی‌بی‌سی

وی افزود:‌ هنوز بدخواهان و دشمنان انقلاب و کسانی که مخالف رفتن رژیم پهلوی از ایران بودند به فکر انتقام از انقلاب و بنیانگذار کبیر انقلاب هستند و چون آنها بعد از گذشت 37 سال از عمر انقلاب هنوز هم نگران محبوبیت حضرت امام خمینی(ره) هستند ساختن چنین مستند بی‌اساس دور از انتظار نیست.

قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به روحیه استکبار ستیزی و الگو بودن این روحیه، تصریح کرد: این روحیه و شجاعت امام برای هیچ فرد ایرانی و غیرایرانی فراموش شدنی نیست و این روحیه برای مستضعفین جهان یک الگو است و طبیعتاً با چینن کارهایی محبوبیت امام از بین نخواهد رفت.

وی پخش این مستند را غرض‌‌ورزی انگلیسی‌ها در شب سالگرد رحلت امام دانست و خاطرنشان کرد:‌ اینکه در شب سالگرد رحلت امام آنها دست به این کار می‌زنند نشان از عصبانیت آنان است که چطور یک ملت بعد از گذشت چندین سال هنوز هم خود را پیرو مکتب آن عزیز سفرکرده می‌دانند. ادعای آنها کاملاً بی‌اساس و شتابزده است و هیچ سند واقعی برای ادعای خود نخواهند داشت.

منبع:تابناک

انتهای پیام/


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) به گزارش بی‌بی‌سی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات