تحریف اندیشه های امام از آسیبهای پیش روی انقلاب است

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا روز پنجشنبه در همایش تبیین اندیشه های حضرت امام که از سوی آموزش و پرورش نهاوند در محل کانون شهید باهنر برگزار شد افزود: زنده نگهداشتن اندیشه های امام راحل یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهیم تا امام و راه آن بزرگوار فراموش نشود .
وی افزود: مساله تحریف از مسائلی است که از صدر اسلام وجود داشته و باعث شد که حتی حضرت علی(ع) به عنوان فردی بی نماز به جامعه معرفی شود و یا واقعه عاشورا به گونه ای دیگر برای مردم بیان گردد.
امام جمعه نهاوند با تبیین بخشهایی از ویژگیهای شخصیتی امام راحل(ره) گفت: حضرت امام معتقد به امدادهای غیبی بودند که البته تحقق این امداد را مشروط به عمل به وظیفه می دانستند.
وی مردم باوری و اعتقاد به آنان را از دیگر ابعاد شخصیتی امام ذکر کرد و گفت: حضرت امام از روز اول به نقش مردم توجه داشت و به رای و نظر آنان احترام قائل بود و به این خاطر همواره از آنان به ویژه از محرومان دفاع و حمایت می کردند.
وی افزود: امام (ره) همواره به فکر فقرا و پابرهنگان جامعه بود و آنان را صاحبان اصلی انقلاب می داست نه مرفهین بی درد و ثروتمندان که فقط به فکر خود بودند لذا همیشه توصیه می کردند که مسئولان به حال آنان رسیدگی نمایند.
وی استکبار ستیزی را از دیگر ویژگی های رهبر کبیر انقلاب ذکر کرد و گفت: امام راحل استکبار ستیزی را یکی از اصول انقلاب معرفی نموده بود و بدون هیچگونه ترس و واهمه ای با استکبار شرق و غرب مقابله می نمود.
امام جمعه نهاوند در ادامه به تهاجم فرهنگی دشمن و ایجاد شبهه در ذهن جوانان اشاره نمود و افزود: انقلاب اسلامی که باعث کوتاه شدن دست ابرقدرتهای شرق و غرب از کشور شد امروز آماج تهاجم فرهنگی از طریق اینترنت و همچنین القاء شبهه در باورهای دینی جوانان شده که وظیفه همه است در برابر این ترفند دشمن مقابله نمایند .
در این مراسم حجت الاسلام رحیم مولوی از علمای حوزه علمیه قم نیز گفت: تفکر حضرت امام یک تفکر قرآنی بود که توانست در برابر قدرتهای بزرگ ایستادگی نماید و این باعث جاذبه بالای امام در بین مردم شده بود.
وی اخلاق را از سیره های عملی امام راحل ذکر کرد و افزود: اخلاق مداری که نیاز جامعه امروز ماست از ویژگی های حضرت امام بود که دوست و دشمن به آن معترف بودند و مردم آن بزرگوار را به خاطر این مساله مهم بسیار دوست می داشتند.
وی از رافت حضرت امام به عنوان یکی دیگر از ویژگیهای مدیریتی رهبر فقید انقلاب یاد کرد و گفت: رافت و مهربانی امام باعث شد که یکی از کسانی که می خواست علیه انقلاب کودتا کند به واسطه این رافت، امام به فردی شهادت طلب تبدیل نمود که در دوران دفاع مقدس افتخارات زیادی برای کشور بوجود آورد و سرانجام به شهادت رسید.
وی در پایان برگزاری نشستهای تخصصی را برای آشنا نمودن نسل جوان با ویژگیهای امام راحل امری ضروری خواند و از آموزش و پرورش خواست در این زمینه تلاشهای لازم را به عمل آورند.
حضرت امام خمینی (ره) در 12 بهمن 57 به عنوان رهبر انقلاب وارد کشور شده و پس از 10 سال هدایت انقلاب اسلامی سرانجام در 14 خردادماه سال 1368 به ملکوت اعلی پیوستند.
7525/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحریف اندیشه های امام از آسیبهای پیش روی انقلاب است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات