کارشناس روس: امام خمینی (ره) آغازگر استقلال سیاسی ایران شد

بویف امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به ایران هویت مستقل داد، افزود: رژیم سابق کشور را جزو اقمار آمریکا و غرب کرده بود که تمام سیاست های دیکته شده واشنگتن را مو به مو اجرا می کرد.
وی گفت: در دوره پیش از انقلاب اسلامی سرنوشت ایران در دست آمریکا قرار داشت و سران این کشور برای رژیم شاه تعیین تکلیف می کردند.
بویف در باره شرایط کنونی منطقه نیز افزود: امروز هم برخی رژیم های منطقه خاورمیانه از جمله عربستان سعودی همانند رژیم سابق ایران وابسته هستند و هیچ اختیاری از خود ندارند.
عضو اتحادیه نویسندگان حرفه ای و انجمن نظامی – تاریخی روسیه ادامه داد: امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی به رهبری ایشان به این وضعیت پایان داد و فصلی جدید در تاریخ ایران گشود که عزت و سربلندی از شاخصه های اصلی آن است.
وی افزود: امام راحل (ره) مظهر اراده ملت ایران بود و خواسته های مردم را مشخص و رسا بازگو می کرد و به همین دلیل رهنمودهای ایشان اجرا می شود و در منطقه خاورمیانه و کشورهای دیگر نیز دوستداران بی شماری یافته است.
کارشناس روس گفت: امام خمینی (ره) فقیه و اندیشمندی بود که توانست زیربنای حکومتی ایجاد کند که در آن اقوام و پیروان مذاهب مختلف در صلح و آرامش و با حفظ حقوق کنار یکدیگر زندگی می کنند و اساس این حکومت بر عدالت و احترام متقابل استوار شده است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی امروز الگوی حکومتی برای بسیاری از ملت ها شده و به همین دلیل قدرت های غربی به پیشگامی آمریکا از ترس نابودی نفوذ خود در سطح جهانی با ایران اسلامی خصومت و دشمنی می کنند.
بویف خاطرنشان کرد: اگر ایران سیاست مستقلی نداشت و از خط مشی امام خمینی (ره) پیروی نمی کرد، امروز آمریکا و متحدانش این قدر خصومت نمی کردند و موانع و مشکلاتی که در مسیر رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی ایجاد شده به دلیل همین هویت مستقل است، زیرا دیدگاه و رویکرد حکومتی ایران در کشورهای مختلف جهان طرفداران زیادی یافته است.
وی افزود: ایران تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با امپریالیست ها به رهبری آمریکا همراهی و همکاری می کرد، اما این وضع در جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد و مانع اجرای سیاست های مداخله جویانه واشنگتن در منطقه خاورمیانه شد.
بویف گفت: امام (ره) آغازگر مبارزه گسترده ملت های جهان با سیاست های امپریالیستی غرب به رهبری آمریکا بود و اکنون هم چنین رویکردی در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به رهبری آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران قرار دارد.
وی افزود: ایران در شرایط معاصر از هیچ یک از منافع و مواضع اصولی خود عقب نشینی نمی کند و اجرای چنین سیاستی عزت و افتخار جمهوری اسلامی را در پی دارد که امام خمینی (ره) در شکل گیری و عملی شدن آن، نقش اصلی را ایفا کرده است.
اروپام*391**1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناس روس: امام خمینی (ره) آغازگر استقلال سیاسی ایران شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات