با زبان هنر می توان معضلات فرهنگی را رفع کرد

به گزارش ایرنا محمدمهدی احمدی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: مردم باید با زبان هنر آسیب ها را لمس کنند چرا که تاثیر زبان هنر از خطابه بیشتر است لذا باید هنرمندان را تشویق کرد که بیشتر در این عرصه وارد شوند.
وی تصریح کرد: برای رفع معضلات فرهنگی باید در مردم این باور ایجاد شود که آسیب چیست و تنها راه برای ایجاد این باور در مردم زبان هنر است.
وی گفت: در حوزه فرهنگی و هنری یک معضل و یک مشکل فرهنگی داریم که مشکل فرهنگی همان کمبود امکانات است و معضل فرهنگی نیز باورها و رفتارهای غلطی مانند اعتیاد، طلاق، دروغگویی و غیره هستند که در جامعه نیازمند اصلاح هستند.
مدیرکل هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هم اکنون همه دغدغه معضل فرهنگی داریم گفت: وظیفه ما این است که در دو جهت رفع مشکلات و معضلات فرهنگی حرکت کنیم.
وی بیان کرد: مدیر و کارشناس موفق کسی است که پایان کار خود اعلام کند معضل و مشکلاتی را مرتفع کرده و یکی از مشکلات فرهنگی این است که همه به اسم فرهنگ اعتبار می گیرند اما هنگام پاسخگویی در خصوص مشکلات فقط فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید پاسخگو باشد.
احمدی گفت: اگر کسی در جامعه غافل شود همه ادارات در این خصوص نقش دارند.
وی با بیان اینکه برای کار فرهنگی می توان آسیب شناسی معضلات فرهنگی را انجام داد، افزود: در اصلاح معضلات فرهنگی تنها فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش ندارد اما آسیب شناسی را می توان با انعقاد یک قرارداد به راحتی انجام داد.
وی با بیان اینکه در زمینه کار فرهنگی باید ریشه معضلات را و در شورای فرهنگ عمومی مطرح و روی آن کار شود، تصریح کرد: در حوزه کاری خود باید دید چند درصد تحول برای رفتن از وضعیت موجود به مطلوب انجام شده است.
7450/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با زبان هنر می توان معضلات فرهنگی را رفع کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات