استاد دانشگاه کمبریج: اندیشه امام خمینی (ره) همچنان زنده و رو به گسترش است

به گزارش ایرنا، شکسپیر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ابعاد نظرات و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) گفت: ایشان، اسلام را تجلی فرمان خداوند در روی زمین برای راهنمایی بشریت می پنداشتند.
وی افزود: امام خمینی (ره) در این دیدگاه بر همبستگی ملی و فردی برای تحقق عدالت تاکید داشتند و به اعتقاد ایشان امپریالیسم یک جریان سرکوبگر و متظاهر بود که نمی تواند در خدمت منافع مردم باشد.
این استاد انگلیسی اظهار داشت: غرب تحمل دیدگاه های استقلال طلبانه ایشان را نداشت و به همین خاطر از گسترش اندیشه هایش همواره بیمناک است.
شکسپیر اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) خواستار استقلال سیاسی، اقتصادی، دینی و فرهنگی بود، چیزی که غرب تاب تحملش را ندارد؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) همچنان زنده و در حال گسترش است.
وی ادامه داد: دلیل زنده بودن اندیشه های آیت الله خمینی (ره)، تاکید ایشان بر دمکراسی است که متاسفانه در بسیاری از کشورهای خاورمیانه جایش خالی است.
شکسپیر افزود: به همین خاطر وی از سوی مستکبرین منطقه ای همچون عربستان سعودی همواره مورد نفرت قرار داشته است.
این اندیشمند انگلیسی 'هدف غایی حضرت امام خمینی (ره) را ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی برشمرد' و گفت که جمهوری اسلامی ایران ثمره تلاش های ایشان برای نیل به این هدف بوده است.
شکسپیر همچنین در این گفت وگو با تاکید بر اینکه «نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه رو به افزایش است» گفت: امروز هر انسان درست اندیشی شجاعت و مقاومت ایرانیان را در برابر فشارهای رژیم صهیونیستی و حملات اقتصادی و سیاسی غرب تحسین می کند.
وی افزود: اخیرا یک «دیپلماسی موثر» نیز چاشنی شجاعت ایرانی شده است که نظم جهانی جدیدی را، به غیر از آنچه تاکنون آمریکا ارائه داده، به وجود آورده است.
این محقق انگلیسی افزود: این جریان کاملا با نظام سرکوبگر و فاسد عربستان سعودی در تضاد است.
شکسپیر در بخش دیگری از اظهاراتش منع سفر حجاج ایرانی به مکه از سوی دولت عربستان سعودی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در یک جمله عربستان از حجاج ایرانی می ترسد.
وی افزود: ریاض از هر شکلی از دمکراسی و هر کس که مدافع دمکراسی باشد می ترسد. آل سعود یک رژیم کاملا ناکارآمد است که تنها از طریق سرکوب به حیاتش ادامه می دهد.
این استاد انگلیسی گفت که عربستان از نظر اخلاقی و منطقی نبایستی مسئولیت مکه و مدینه را برعهده بگیرد و لازم است برگزاری مناسک حج را بر عهده یک سازمان مستقل واگذار کند.
اروپام**4**ن*1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاد دانشگاه کمبریج: اندیشه امام خمینی (ره) همچنان زنده و رو به گسترش است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات