آیان: با میزبانی جام فجر دریچه جدیدی روی وزنه‌برداری ایران باز شد


رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری از نحوه برگزاری مسابقات جام فجر رضایت داشت و گفت: الان نفس راحتی می‌کشم.
به گزارش ایسنا، نشست خبری تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از اتمام مسابقات جام فجر در محل فدراسیون برگزار شد.
آیان در ابتدا بیان کرد: خانم ها، آقایان خوش آمدید. مسابقات جام فجر به پایان رسید. قبل از هر چیزی تبریک می‌گویم که ورزشکاران شما نتایج درخشانی کسب کردند. نظر شخصی من این است که از مسابقات و نحوه برگزای رضایت دارم. این شانس را داشتم با وزیر ورزش و رییس و دبیر کمیته ملی المپیک دیدار داشته باشم.
او ادامه داد: افتخار داشتم جلسه‌ای را با دکتر ولایتی داشته باشم. این سه جلسه بسیار خوب بود و نکات خوبی را به دست آوردم و بسیار خوشحالم. خیلی از وزنه‌برداران را ملاقات کردم. حتی با مربی بسیار معروف کشتی فرنگی شما و بسیاری از ورزشکاران دیگر ملاقات داشتم.
آیان گفت: الان می‌توانم نفس راحتی بکشم زیرا واقعا خیلی وقت بود منتظر بودم ایران چنین مسابقاتی را برگزار کند. همه جا گفته‌ام وزنه برداری بدون ایران نمی‌شود. کشتی و وزنه برداری دو ورزش موفق در ایران هستند.
رئیس فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری همچنین گفت: ایران در وزنه‌برداری موفق و با اقتدار است اما اینکه تاکنون مسابقه‌ای را برگزار نکرده بود در ذهنم نمی‌گنجید. امیدوارم از صحبت‌های من دچار سوء تفاهم نشوید. من ایران و مردمانش را دوست دارم اما چیزهایی را از دست داده بودم. مثل اینکه غذای خوبی را آماده کنید اما وقتی آن را می‌خورید متوجه شوید یک چیز آن کم است. انگار نمک آن را فراموش کرده باشید. دقیقا انگار نمک و ادویه غذا را از دست داده بودید و ایران با توجه به قدرتی که در وزنه برداری داشت، مسابقه‌ای را برگزار نکرده بود و توانایی خود را برای برگزاری مسابقه به کسی نشان نداده بود. هم‌اکنون از این غذای خوشمزه‌ای که ایران فراهم کرد لذت بردم. مطمئن باشید دریچه جدیدی بر روی وزنه‌برداری ایران گشوده شده و شما خواهید دید چنین مسابقه‌های بین‌المللی نیروی محرکی برای وزنه‌برداری ایران خواهد شد. آرزوی من این است که همه را دعوت کنید تا از این غذای خوب لذت ببرند.
آیان در ادامه بیان کرد: ایران فدراسیون خوبی دارد. علی مرادی نیز همه چیز را به خوبی برگزار کرده. الان شاهد بودم که چگونه توانایی برگزاری چنین رویدادهایی را دارد و به همه جامعه وزنه‌برداری ایران احترام می‌گذارد. من در مورد غذا صحبت کردم و باید به این نکته هم اشاره کنم که ایرانی‌ها واقعا میزبانی فوق‌العاده و ارزشمندی داشتند. اکنون با باز شدن درها و آمدن ورزشکاران این مهمان‌نوازی گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد. فدراسیون خیلی خوب و منظم است. تمام نیروهای داوطلب نیز بسیار خوب عمل کردند. آرزوی من این است دوباره چنین مسابقه‌هایی را برگزار کنید.
او با اشاره به اینکه قبلا جام نامجو در ایران برگزار می‌شد، تصریح کرد: پیش از این جام نامجو در ایران برگزار می‌شد و الان جام فجر، دوباره چنین مسابقه‌هایی را برگزار کنید زیرا باعث می‌شود که توانایی شما هرچند بالا است اما بیشتر شود. ببخشید اگر مثال‌هایی چون غذا را به کار می‌برم و من برای شما بهترین‌ها را در وزنه‌برداری آرزو دارم. امیدوارم نتیجه فوق‌العاده‌ای را در المپیک لندن بگیرید.
رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با اشاره به وزنه زدن بهداد سلیمی در جام فجر گفت: خوشحالم که امروز وزنه‌بردار محبوبم بهداد سلیمی را دیدم و همچنین خرسندم از اینکه به حرف من در مورد آسیب دیدگی‌اش در ناحیه زانو گوش داد. اما برای من تاج مسابقه‌ها شکسته شدن رکورد جهانی در دسته 85 کیلوگرم بود و در مدت 48 سالی که در ورزش حضور دارم و مدال وزن 85 کیلوگرم را اهدا کردم، بهترین صحبت زندگی‌ام را از ورزشکاری شنیدم که توانست در این رقابت‌ها رکوردشکنی داشته باشد. این ورزشکار دوست‌داشتنی گفت "آقای تاماش، حضور شما من را به وجد آورد تا رکورد جهان را جابه‌جا کنم" این بهترین جمله‌ای بود که در طول دوران کاری‌ام شنیدم و فراموش نمی‌کنم.
آیان سپس پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. او در پاسخ به این پرسش که در المپیک لندن تست نمونه 10 وزنه‌بردار مثبت اعلام شده این وزنه‌بردار از چه کشورهایی هستند و شایعه شده که یک ایرانی نیز بین این نفرات قرار دارد. چنین چیزی را تایید می‌کنید یا تکذیب؟ تصریح کرد: در این مورد چیزی نمی‌گویم. این مسئله به کمیته بین‌المللی المپیک مربوط می‌شود و من در آن دخالتی نمی‌کنم. زمانی که آن‌ها از فدراسیون جهانی بخواهند این موضوع را بررسی و اقدامی کنند من می‌توانم پاسخگو باشم. ما همه تلاش می‌کنیم که طبق قوانین وادا حق و حقوق ورزشکاران را در نظر بگیریم. به خاطر همین منتظرم از سوی IOC موضوع به ما انتقال داده شود تا قدم‌های بعدی را برداریم. در حال حاضر این موضوع در دستان IOC است.
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه همیشه ایران در سنگین وزن یک وزنه‌بردار مدعی دارد و این موضوع را چطور می‌بیند، تصریح کرد: من در دیداری که با وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک داشتم به این موضوع اشاره کردم که ایران حالت یک معجزه‌گر را دارد و همیشه یک ورزشکار را پیدا می‌کند و در سنگین وزن می‌آورد و همه را سورپرایز می‌کند.
رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در پاسخ به این پرسش که چه تفاوتی بین فدراسیون فعلی و فدراسیون زمان رضازاده می‌بیند؟ بیان کرد: فدراسیون قبلی عملکردش خیلی خوب بود. من رضازاده را خیلی خوب می‌شناسم. مرادی با توجه به تجربه‌ای که در امور اداری دارد، فدراسیون را خوب اداره می‌کند. او سابقه دبیرکلی آسیا را هم دارد و فدراسیون را در مسیر خیلی خوبی قرار داده است.
آیان در پاسخ به این پرسش که کمکی به ایران برای گرفتن کرسی تاثیرگذار در فدراسیون جهانی و کنفدراسیون وزنه برداری آسیا خواهد کرد؟ گفت: همیشه گفته‌ام ورزشکاران و فدراسیون خوبی دارید. افراد فنی، داوران و کادر آن‌ها همه خوب هستند. شما همچنین با توجه به دیپلماسی ورزش، مدیران خوبی دارید. ما در فدراسیون جهانی 190 فدراسیون عضو داریم. شاید سال آینده کنگره انتخاباتی برگزار شود و من مطمئن هستم اگر ایران فردی را از وزنه‌برداری معرفی کند، دنیا برای این فرد ارزش قائل می‌شود و می‌تواند برای یک سمت بسیار مناسب انتخاب شود.
او در مورد اینکه آیا امکان دارد میزبانی مسابقه‌های جهانی یا آسیایی را به ایران بدهد، تصریح کرد: من خوشحال می‌شوم اما می‌دانید مشکل من چیست؟ ما مسابقه‌های قهرمانی جهان خانم‌ها و آقایان را همزمان برگزار می‌کنیم. از نظر من وزنه‌برداری برای خانم‌ها نیز ورزش خوبی است. فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اولین فدراسیونی است که به خانم‌های مسلمان احترام گذاشت و حجاب آن‌ها را پذیرفت. البته شنیده‌ام فعالیت‌هایی درباره حضور خانم‌های ایرانی در وزنه‌برداری در حال انجام گرفتن است. اگر ایران بتواند مسابقه‌های زنان و مردان را همزمان برگزار کند، خوشحال می‌شوم. دوباره بگویم که به شدت به ادیان مختلف احترام می‌گذارم. فکر می‌کنم آن زمان فرا می‌رسد که در مورد برگزاری مسابقه‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ایران صحبت کنیم.
آیان گفت: فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در جایگاه نخست مبارزه با دوپینگ است. از تمام موقعیت‌ها و بندها استفاده می‌کنیم تا بحث آموزش و انتقال مطالب را داشته باشیم. روز گذشته نیز سمینار آنتی دوپینگ را با حضور پاتریک شاماش رییس کمیته ضد دوپینگ IWF در تهران برگزار شد. او با توجه به مشغله‌ای که داشت، به مدت کمتر از 24 ساعت آمد تا موارد تخصصی را آموزش دهد. او قبلا رییس کمیته پزشکی IOC بوده است.بیشتر از 120 نفر در این کنفرانس حضور داشتند و بسیار خوشحالم که از نادو ایران هم در این سمینار شرکت کردند. من با آن‌ها صحبت کردم و صحبت‌های خوبی شد که آن‌ها را در فعالیت‌های ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری درگیر کنیم.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیان: با میزبانی جام فجر دریچه جدیدی روی وزنه‌برداری ایران باز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات