حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکااحادیث و روایات، احکام دین آکاایران: حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات ,چگونگی رفتار با حیوانات, چگونگی رفتار با حیوانات اهلی, رفتار با حیوانات در اسلام,[categoriy]

حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات

حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات -آکاچگونگی رفتار با حیوانات, چگونگی رفتار با حیوانات اهلی, رفتار با حیوانات در اسلام, رفتار با حیوانات در احادیث, حقوق حیوانات در قرآن

آکاایران: حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات

حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات,چگونگی رفتار با حیوانات, چگونگی رفتار با حیوانات اهلی, رفتار با حیوانات در اسلام,[categoriy]

حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات

به گزارش آکاایران: نحوه رفتار با حیوانات و جایگاه آنها در اسلام

 

در ادامه 23 روایت و حدیث از معصومین(ع) را پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات و نگهداری آنها در خانه می خوانید.
سه حیوانی که پیامبر(ص) توصیه به نگهداری آن ها کرد/ توجه به حقوق حیوانات در اسلام
 در کتاب مکارم الاخلاق احادیث و روایات مختلفی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در خصوص نحوه رفتار با حیوانات و جایگاه آنها در دین مبین اسلام ذکر شده که در ادامه آنها را می خوانیم:
1. داود رقّی گفت: نزد امام صادق(ع) بودم که کبوتری را دیدم که از زیر تخت بیرون آمد، به ایشان گفتم: جانم فدای شما! پرنده ای را که می خواند به شما هدیه دهم؟ حضرت(ع) فرمود: آن پرندگان مسخ شده اند، اگر می خواهی پرنده ای داشته باشی، مانند این را که از کبوتران حضرت اسماعیل(ع) باقی مانده است، داشته باش.
2. مردی به پیامبر(ع) از ترس خود شکایت نمود و چاره ای خواست، پیامبر(ص) فرمود: یک جفت کبوتر نگاهداری نما.
3. امام علی(ع) فرمود: بال زدن کبوتران شیاطین را می راند.
4. همچنین امام علی(ع) فرمود: از خدا بترسید در مورد بردگان، کنیزان و اموال بی زبانتان سوال کردند: اموال بی زبان چیست؟ ایشان فرمود: گوسفند، کبوتر، گربه و مانند این ها.
5. پیامبر (ص) فرمود: بودن گوسفند در خانه باعث می شود که هفتاد در فقر از بین برود.
6. همچنین پیامبر (ع) فرمود: بودن گوسفند در خانه باعث برکت می شود و همچنین بودن گربه هم در خانه باعث برکت می شود. یک گوسفند، یک برکت دارد و دو گوسفند دو برکت دارد و سه گوسفند برکات زیادی دارد.
7. همچنین ایشان فرمود: گوسفند از حیوانات بهشتی است.
8. امام صادق(ع) فرمود: مؤمنی نیست که در خانه اش بزغاله ای نباشد و آن خانه مقدس و با برکت نشود و اگر دو بزغاله در این خانه باشد هر روز دو مرتبه این خانه مقدس می شود. مردی پرسید: چه گونه مقدس می شود؟ به آن ها گفته می شود تا هنگامی که سفره شما پاکیزه است برکت بر شماست.
9. جعفری گفت: در خانه امام کاظم(ع) یک جفت کبوتر را دیدم که نر آن سبز و ماده آن، سیاه بود و ایشان را دیدم که برای آن ها نان خرد می کرد و می فرمود: این کبوتران در شب تحرک دارند و انس می گیرند ولی در شب بال نمی زنند، و هر انسانی که در خانه باشد از جانواران موذی در امان است.
10. امام صادق(ع) فرمود: خانه پیامبری نبود که در آن کبوتری نباشد، چرا که جن های احمق با کودکان آن خانه بازی می کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن ها به کبوتران مشغول می شدند و مردم را ترک می نمودند.
11. امام صادق (ع) فرمود: زنی به خاطر این که گربه ای را زندانی نمود و آن گربه از تشنگی مرد، مورد عذاب واقع شد.
12. پیامبر (ص) فرمود: مانع کبوتران نشوید که در منازلتان لانه بسازند.
13. همچنین ایشان فرمود: در هنگام شب به لانه پرندگان دست نزنید چون که آن ها در امنیت هستند و در سایه رحمت خداوند.
14. پیامبر (ص) فرمود: حیواناتی را در خانه نگه داری کنید، تا شیاطین به جای این که به فرزندانتان مشغول شوند به آن ها مشغول شوند.
15. امام باقر(ع) فرمود: هر کس که ما اهل بیت را دوست دارد، کبوتر را نیز دوست داشته باشد.
16. امام کاظم (ع) فرمود: خانه تان را از سه چیز خالی نگه ندارید که آن ها خانه را آباد می نمایند: 1- گربه 2- کبوتر 3- خروس و اگر با خروس مونسی (مرغ) هم باشد، مانعی ندارد.
17. امام رضا (ع) فرمود: خروس پنج خصلت از انبیا را دارد: 1- شناختن اوقات نماز 2- غیرت 3- شجاعت 4- بخشش زیاد 5- زیاد جماع نمودن.
18. پیامبر (ص) فرمود: هرگاه صدای خروسی را شنیدید بدانید که او فرشته ای را دیده است، پس از خدا طلب حاجت نمایید و به او متوجه شوید و هنگامی که صدای الاغی را شنیدید، پناه ببرند به خدا از شرّ شیطان که آن الاغ، شیطانی را دیده است.
19. پیامبر (ص) فرمود: خروس سفید، دوستم است و دشمن او دشمن خداست. او صاحب خود را و هفتاد خانه را محافظت می کند. پیامبر (ص) خروس را با خود نگاه می داشت.
20. و نیز ایشان فرمود: به خروس حرف زشت مگویید که او شما را به اوقات نماز آشنا می کند.
21. همچنین آن حضرت (ص) فرمود: به خروس  حرف زشت نزنید که او دوست من است و من هم دوست او هستم و نیز دشمن او دشمن من است. قسم به خداوند حقی که مرا مبعوث نمود که اگر بنی بشر بدانند چه فوایدی او دارد، پرها و گوشتش را با طلا و نقره می خرند و او جن های متمرّد را از خانه دور می کند.
22. همچنین ایشان فرمود: کسی که خروس سفید را در خانه نگهداری نماید از سه شر در امان خواهد بود: 1- از کافر 2- از کاهن 3- از ساحر.
23. امام باقر(ع) فرمود: خداوند تبارک و تعالی خروس سفید بزرگی را در زیر عرش آفریده که پاهایش در ریشه های زمین هفتم است و یک بالش در مشرق و بال دیگرش در مغرب است و هیچ خروسی در روی زمین نمی خواند مگر این که او بخواند، پس هنگامی که می خواند بال هایش را به هم می زند و می گوید: «پاک و منزه است خداوند بزرگی که همانندی ندارد». و خداوند هم جواب می دهد: «کسی که به دروغ قسم بخورد، به آن چه که گفته ای ایمان نیاورده است».

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حدیث از معصومین پیرامون چگونگی رفتار با حیوانات -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات