چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟ -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکااحادیث و روایات، احکام دین آکاایران: چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟ ,نگین انگشتر, نگین انگشتر شرف الشمس, نگین انگشتر یاقوت,[categoriy]

چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟

چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟ -آکانگین انگشتر, نگین انگشتر شرف الشمس, نگین انگشتر یاقوت, نگین انگشتر فیروزه, نگین انگشتر یاقوت, نگین انگشتر مردانه, نگین انگشتر زنانه, بهترین نگین انگشتر

آکاایران: چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟

چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟ ,نگین انگشتر, نگین انگشتر شرف الشمس, نگین انگشتر یاقوت,[categoriy]

چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟

به گزارش آکاایران: فردی که انگشتر عقیق به انگشت نماید خدا عاقبت او را با امن و ایمان به پایان می رساند

 

احادیث و روایات زیر در خصوص «انواع نگین انگشتر»

پیامبر(ص) و امامان معصوم (ع) در احادیث بسیاری از خواص و خوش یُمنی سنگ های مختلف برای نگین انگشتر گفته اند.
احادیث و روایات زیر در خصوص «انواع نگین انگشتر» از کتاب مکارم الاخلاق نقل می شود:
1. حسین بن عبدالله گفت: از پیامبر(ص) پرسیدم: آیا می توان نگین سنگ زمزم به دست نمود؟
فرمود: بله، ولی در وقت وضو گرفتن آن را از دست بیرون آورد.
2. احمد بن محمد گفت: امام (ع) را که انگشتری عقیق به انگشت داشت دیدم سپس انگشتر خود را از دست بیرون آورد و در دست من گذاشت و فرمود: نظرت در مورد این چیست؟ گفتم: خیلی خوب است.


فرمود: از آن هنگامی که این انگشتر را به انگشت نموده ام نعمات زیادی از طرف خدا به من رسیده است، آن را دوست دارم و هنگامی که می خواهم وضو بگیرم آن را از دست خود بیرون می آورم، یک شب که طواف می نمودم آن را از انگشت خود بیرون آوردم و به دستم گرفتم ولی از دستم افتاد، بر روی زمین آن را جستجو می کردم که فردی نزد من آمد و گفت: دنبال چه هستی؟ گفتم: انگشترم افتاده است. آن مرد دست خود را به طرف زمین برد و گفت: انگشتر این جاست و آن را به من داد.
3. پیامبر(ص) فرمود: به انگشت نمودن انگشتر یاقوت باعث از بین رفتن فقر می شود، و فردی که انگشتر عقیق به دست نماید امید است که عاقبت به خیر شود.
4. معاذ از امام علی(ع) روایت کرده که ایشان فرمود: فردی که انگشتر عقیق به انگشت نماید خدا عاقبت او را با امن و ایمان به پایان می رساند.
5. از امام صادق(ع) روایت است که ایشان فرمود: انگشتر عقیق به انگشت نمایید که عقیق اولین کوهی است که به ربوبیت خداوند و نبوت پیامبر (ص) و وصایت امام علی (ع) اقرار نموده و آن کوهی است که خداوند عزّ و جل با موسی(ع) گفتگو کرد و فردی که با انگشتر عقیق نماز بخواند پاداش وی چهل برابر کسیست که انگشتر، به غیر از آن به دست کند.
6. سلیمان اعمش گفت: با امام صادق(ع) در خانه منصور بودیم، مردی که شلاق خورده بود از خانه بیرون آمد. امام (ع) فرمود: ای سلیمان! به نگین انگشتر او نگاهی بیانداز. عرضه داشتم: ای پسر رسول خدا (ع)! نگین انگشترش غیر از عقیق است، سپس فرمود: ای سلیمان ! اگر نگین انگشترش عقیق بود تازیانه نمی خورد.
گفتم: ای پسر رسول خدا (ع)! بیشتر توضیح بده، فرمود: ای سلیمان! نگین عقیق نسبت به کشته شدن امنیت می دهد. گفتم: ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده، فرمود: خداوند عزّ و جل، دوست می دارد دستی که به سوی ایشان برای دعا بالا می آید انگشتری عقیق بر آن باشد. گفتم: ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.


فرمود: خیلی عجیب است کسی که به دست خود انگشتر عقیق داشته باشد و دینار و درهم هایی نداشته باشد. گفتم: ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.


فرمود: آن نگهبانی از هر بلاست. گفتم: ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.فرمود: آن امان از فقر است. گفتم: ای پسر رسول خدا اجازه می دهید این گفته را از قول جدتان امام حسین(ع) و امام علی(ع) نقل نمایم؟ فرمود: بله!
7. امام صادق(ع) فرمود: هر کس نقره با نگین عقیق به دست کند فقیر نمی شود و چیزی جز خیر به او نمی رسد.
8. امام علی(ع) فرمود: انگشتر عقیق به انگشت نمایید که برای شما مبارک است و از هر بلایی در امنیت خواهید بود.
9. امام صادق(ع) فرمود: مردی نزد پیامبر(ص) شکایتی آورد که راهزن به او حمله کرده است. ایشان فرمود: مگر انگشتر عقیق به انگشت نداشتی؟ این انگشتر از هر بدی نگاه می دارد.
10. امام باقر(ع) فرمود: کسی که انگشتر عقیق به انگشت کند مادامی که این انگشتر به دست اوست نیکی به او روی می آورد و آن از طرف خدا نگاهبان او خواهد بود.
11. عبدالرحمن قصیر  گفت: حاکم به دنبال مردی از آل علی(ع) فرستاد، امام صادق(ع) متوجه شد و فرمود: انگشتری عقیق به دنبال او بفرستید، انگشتر را فرستادند و سختی به او نرسید.
12. عبدالمومن انصاری گفت: از امام صادق(ع) شنیدم که فرمود: دستی که انگشتر فیروزه به انگشت داشته باشد به فقر دچار نمی شود.
13. علی بن مهزیار گفت: به نزد امام کاظم(ع) آمدم، انگشتری فیروزه به انگشت ایشان دیدم که بر آن «الله الملک» نوشته بود، در حالی که به انگشتر نگاه می کردم امام(ع) فرمود: چرا نگاه می کنی؟ این سنگی است که جبرییل(ع) برای پیامبر(ص) از بهشت آورده و پیامبر(ص) آن را به امام علی (ع) بخشید و تو می دانی که اسم آن چیست؟ گفتم: فیروزه است. فرمود: این اسم فارسی است و می دانی اسم عربی آن چیست: گفتم: خیر! فرمود: ظفر است.
14. امام علی(ع) فرمود: انگشتر جزع یمانی را به انگشت کنید که حیله شیطان متمرد را از شما می گرداند.
15. امام صادق(ع) فرمود: بلور نگین خوبیست.
16. پیامبر(ص) فرمود: انگشتر زبرجد را به انگشت کنید که راحتی ای است که در آن سختی نیست.
17. همچنین ایشان فرمود: انگشتر زمرد، فقر را می برد.
18. و باز فرمود: کسی که انگشتر یاقوت زرد را به انگشتر خود کند دچار فقر نمی گردد.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چه سنگی برای نگین انگشتر خوش یمن است؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات