تکمیل طرح های بیمارستانی چهارمحال وبختیاری نیازمند 320میلیارد ریال اعتبار است

مرتضی هاشم زاده روزپنجشنبه در نشست کارگروه سلامت استان که با حضور وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی کشور برگزار شد،افزود: برای تکمیل بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد 90میلیارد ریال، بیمارستان لردگان 110میلیارد ریال، اورژانس لردگان 10میلیارد ریال ، کلینیک بیماری‌های خاص 50 میلیارد ریال و اورژانس حوادث استان نیز60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گفته وی،هم اکنون احداث بیمارستان 220 تختخوابی بروجن ،طرح توسعه بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد ،بیمارستان مالخلیفه ،کوهرنگ و لردگان در دست ساخت است که با راه اندازی این بیمارستان ها 500تخت به سرانه تخت های بیمارستانی استان افزوده می شود.
وی گفت: هم اکنون سرانه هشت بیمارستان با یکهزار 2421تخت بیمارستانی در استان فعال است که سرانه تخت های فعال به ازای هر یکهزار نفر 1.2تخت است.
هاشم زاده اظهار داشت: در استان 530متخصص فعال است و میانگین پرستاران به ازای هر تخت 1.1 متخصص است.
وی با بیان اینکه میانگین اشغال تخت های بیمارستانی در استان 85.4درصد است ،از وزیر بهداشت خواست تا 300 تخت به بیمارستان‌های لردگان و فارسان اختصاص داده شود.
وی با اشاره به کمبود 32 قلم دارو در استان تصریح کرد: با توجه به کمبود دارو میانگین اقلام دارویی در هر نسخه 3 قلم است.
هاشم زاده گفت: هم اکنون در استان راه اندازی بیمارستان و یا مرکز خاص مادران باردار پرخطر و کودکان نیاز است .
هاشم زاده اظهار داشت: سال گذشته 15 مادر باردار پرخطر در استان زایمان داشتند که میزان مرگ و میر مادران باردار در استا ندر سال گذشته در استان صفر بود.
وی در ادامه فرسوده بودن فضای دانشکده دندانپزشکی استان اشاره کرد وگفت: این دانشکده در بیمارستان رسالت فعال شده و برای تعمییر و تجهیز این دانشکده به 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
هاشم زاده افزود: هم اکنونم مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از بیمه های سلامت و تامین اجتماعی 900میلیارد ریال است.
به گزارش ایرنا ،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به منظور شرکت در همایش خیران سلامت استان و افتتاح چندین طرح بهداشتی و درمانی وبازدید از طرح های بهداشتی به استان چهارمحال وبختیاری سفر کرد.
7360/2097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکمیل طرح های بیمارستانی چهارمحال وبختیاری نیازمند 320میلیارد ریال اعتبار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات