امام خمینی(ره‌) محصول تربیت، تعلیم و اندیشه اسلام ناب محمدی بود

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی عصر پنج شنبه در همایش بیداری اسلامی در اندیشه امام خمینی (ره) به تبیین ویژگی های ممتاز و برجسته حضرت امام پرداخت و این مطلب را عنوان کرد.
وی در جمع بیش از 500 مهمان از نخبگان و اندیشمندان 21 کشور جهان که به مناسبت شرکت در سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) به کشورمان سفر کرده اند، گفت: شما به زادگاه امام خمینی (ره) مشرف شده اید، مهد و کانون تمدن نوین اسلامی، و برای تجلیل از مقام شاخصی به این سرزمین قدم گذاشته اید که مسیر تاریخ بشریت و مسیر سرنوشت امت اسلام را تغییر داد.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) شخصیتی که تجسم انسانی اسلامی و قرآنی بود، آن شخصیتی که با پیام های الهی خود بذر آگاهی، بیداری، کرامت، شرف، آزادگی، استقلال و بازگشت به هویت حقیقی اسلامی مسلمانان را در عالم منتشر کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه اضافه کرد: شما برای گرامیداشت رهبر یک انقلاب بزرگ به ایران مشرف شده اید، امامی که محصول تربیت و تعلیم و اندیشه اسلام و وحی بود .
وی تصریح کرد: اندیشه های امام‌، آرزوهای امام، تفکر امام، در راهی که او گشود، محصول واقعه غم انگیزی بود که تقریبا از صد سال پیش به این طرف به ملت های مسلمان وارد شده بود و در فضای غم انگیز و دلهره آور ، فضایی نگران کننده از دنیای اسلام ساخته بود.
سردار سلامی گفت : امام خمینی (ره ) حوادث تلخ برزگی را در جهان اسلام مرور کرده بود و در این حوادث رشد یافته بود آن وقایع را هم به چشم خود دیده بود و هم شنیده بود .
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امام می دانست و دیده بود که چگونه در اثنای جنگ جهانی اول و طی قرارداد سایکس-پیکو، جهان اسلام در بین فرانسه و انگلیس تقسیم شد و چگونه جهان متحدد اسلام با خط کشی های ضخیم بریتانیا و رژیم حاکم بر انگلستان به کشورهای کوچک تجزیه شد تا در آینده موازنه قدرت بین رژیم جعلی صهیونیست که می بایست با تفکر انگلستان متولد می شد با کشورهای اسلامی، با عدم توازن نیرومندی از قوا برقرار شود.
وی افزود: امام تحریک انگلستان به لشکرکشی حسین شریف حاکم مکه علیه امپراتوری عثمانی و کشته شدن هزاران مسلمان را در صفحه ذهن مبارک خود حک کرده بود، امام اعلامیه وزیر خارجه وقت لهستان در سال 1917 را که در آن تشکیل یک رژیم صهیونیستی را در قلب جهان اسلام نشان می داد دیده بود، امام هجوم به کشورهای مسلمان را توسط رژیم های سلطه گر دنیای سلطه غرب دیده بود، امام وقایع تلخ استعمار فرانسه را در الجزایر، ایتالیا در لیبی، انگلستان در خاورمیانه، فرانسه در بخش های از جهان اسلام را دیده بود.
سردار سلامی یادآور شد: امام کودتای 1953 آمریکایی را در ایران که منجر به روی کار آمدن یک دیکتاتور وابسته به آمریکا به نام شاه بود دیده بود، امام دیده بود که سرمایه های مادی و معنوی جهان اسلام توسط نظام سلطه که مظهر تمدن نوین غرب بود چگونه به غارت رفته بود، امام دیده بود که چگونه هویت دینی و حقیقی مسلمانان توسط تهاجم فرهنگی نظام سلطه محو شده بود، امام دیده بود که چگونه مسلمانان در گورستانی از جهالت مدرن توسط سلطه طلبی کشورهای استعماری به خواب رفته بود، امام تشکیل رژیم صهیونیستی را در سال 1948 و درگیری مسلمانان و اعراب را در سال 1956، 1967، 1973و 1982 دیده بود.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امام دیده بود که چگونه جوخه های مرگ رژیم صهیونیستی زنان و مردان فلسطینی را ترور می کردند و هسته ها و دسته های ارتش هاوانای این رژیم چگونه سرزمین های مسلمانان فلسطینی را از آنان می ربودند، امام آواره شدن یک ملت و محو یک ملت را در جغرافیای عالم دیده بودند، امام دیده بود که چگونه در جنگ جهانی دوم سرزمین های اسلامی میدان تاخت و تاز سیاست های قدرت متحد و متفق آن زمان شده بود، امام دیده بود که چگونه تفکر متریالیستی، کمونیستی و کاپیتالیستی بعد از پایان جنگ جهانی دوم جهان را و به طبع آن جهان اسلام را بین خود تقسیم کرده بود.
وی ادامه داد: امروز رژیم آمریکا به دنبال جنگ افروزی در سراسر جهان است و جایی نیست که ایالات متحده نجنگیده باشد و آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتم استفاده کرده است.
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به این که امام به دنبال ایجاد نظام مبتنی بر حضور مستضعفان روی زمین بود، یادآور شد: خارج کردن ایران از جغرافیای سیاسی نظام سلطه چیزی شبیه به معجزه بود که امام خمینی آن را محقق کرد.
سردار سلامی افزود: انقلاب اسلامی در 38 سال گذشته هرگز مشعل هایش خاموش نشد بلکه از مرزهای ایران عبور کرد؛ زیرا مرزهای انقلاب اسلامی اعتقادی جغرافیایی نیست بلکه اعتقادی بوده و جهان اسلام و دنیای مستعفان و آزادگان را در بر می گیرد.
وی با اشاره به این که شعار امام و آرمان امام نابودی اسرائیل از صفحه روزگار است، گفت: امروز این شعار و آرمان به عنوان یک نقطه کانونی دیدگاه رهبر ملی انقلاب اسلامی است.
جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما مهاجرانی را در سوریه می شناسیم که نه پدر و مادر و نه خواهر و برادر دارند و همه امیدشان زیر آوارها دفن شده و این ستمی بوده که نظام سلطه آن را روا داشته است.
سردار سلامی با اشاره به این که آمریکا و اسرائیل به 14 کشور مسلمان جهان حمله کردند و تحریم های اقتصادی، سیاسی و روانی را علیه ایران داشته اند گفت: ماهواره های نظام سلطه شبانه روز علیه نظام اسلامی تهاجم می کنند و ما از صحنه های سختی عبور کردیم و دانشمندان ما ترور شدند و اجازه نقل و انتقال پول را نداشتیم، اما می دانستیم که مسیر سعادت مسلمان از راه جهاد و مقاومت است.
وی گفت: ما توانستیم در چند جبهه با دشمن مقابله کنیم و ماهواره به آسمان فرستادیم، موشک هایمان آسمان و فضا را شکافت و دل کفار را به لرزه درآورد و یک نیروی دریایی قدرتمندی را ایجاد کردیم که توانایی مقابله با هر ارتشی را در جهان دارد.
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به این که ما از ملت مظلوم یمن و بحرین حمایت کرده و می کنیم و برای نجات مستضعفین سوریه و عراق تلاش کردیم تصریح کرد: ما همچنین به ملت های مصر و لیبی تا حد لازم کمک کردیم و همین که توانسته ایم سیاست های شوم استعمار را در جهان اسلام متوقف کردیم یک پیروزی بزرگ به دست آورده ایم.
سردار سلامی با اشاره به این که ما با ملت های غیرمسلمان تعارضی نداریم بلکه با رژیم های آن ها است که مشکل داریم، یادآور شد: ما صاحب یک رهبر بزرگ، جامعه نگر هستیم که معارف الهی را به خوبی می شناسد و از ظرفیت های عظیمی برخودار هستیم که اگر در کنار یکدیگر قرار دهیم می توانیم هندسه قدرت را در جهان به دست بگیریم.
وی تصریح کرد: مسلمان از منابع انرژی و یک جغرافیای عمیقی برخوردارند و دیگر فرش قرمز برای استعمار پهن نمی کنند و ما تا آزادسازی قدس شریف پیش خواهیم رفت و ملت مظلوم فلسطین را به خانه خود بازخواهیم گرداند و پرچم با اقتدار اسلام را به اهتزاز درخواهیم آورد چرا که نور خدا در سرزمین های دیگر تابیده است و قلبمان خواستار آزادی همه مستضعفان و ملت های جهان و منطقه است.
فراهنگ **1085**7029**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی(ره‌) محصول تربیت، تعلیم و اندیشه اسلام ناب محمدی بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات