توانمندی ایران برای انجام عمل آنژیوپلاستی همگام با اروپاست

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر علیرضا عبدی، پنجشنبه در آیین گشایش این کنگره در شیراز بیان داشت: آنژیوپلاستی اولیه برای بیمارانی استفاده می شود که دچار یک حمله قلبی شده اند و نشانه های مشخصی دارند.
وی افزود: افرادی که پس از وقوع حمله قلبی، سریع به بیمارستان منتقل می شوند، پزشک به کمک آنژیوگرافی، عروق آسیب دیده و مسدود شده را، پیدا کرده و به وسیله آنژیوپلاستی، محل انسداد را باز می کندتا از مرگ بیمار بر اثر نارسایی ایجاد شده، پیشگیری شود.
به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رژیم غذایی و ورزش به عنوان طب پیشگیری در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی، بسیار موثر است.
عبدی ادامه داد: در این کنگره که 130 کاردیولوژیست، پرستار و رزیدنت قلب و عروق حضور دارند، 48 سخنرانی ایراد می شود.
دبیر علمی این کنگره هم بیان داشت: گرایش علم پزشکی و روش های درمانی در سال های اخیر، به سوی روش های غیرجراحی و غیرتهاجمی است و این موضوع فقط مختص بیماری های قلبی عروقی نیست بلکه در تمام حیطه های پزشکی صورت می گیرد.
دکتر محمدعلی استوان، کوتاه بودن مدت زمان بستری در بیمارستان، کاهش درد و آسیب های بیماری را از مزایای روش های غیرجراحی و غیرتهاجمی، برشمرد.
دبیر علمی این کنگره اضافه کرد: باید در افراد این آگاهی به وجود بیاید که درد سینه را جدی گرفته و بی درنگ به پزشک مراجعه کنند.
استوان هشدار داد: مراجعه دیرهنگام بیمار به پزشک، مساوی با از دست دادن بیشتر عضله قلب و در نتیجه مواجه شدن با نارسایی قلبی است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: استنت ها برای برقراری جریان خون به قسمت های پایینی رگ، در داخل رگ کار گذاشته می شوند و این کار با استفاده از بالون های ظریف برای گرفتن رگ و باز کردن مسیر خون انجام می شود.
استوان ادامه داد: در کشورمان شاهد پیشرفت های بسیاری در امر معالجه بیماران قلبی عروقی و مادرزادی، با استفاده از روش بالون و استنت هستیم.
وی، انجام این عمل را به لحاظ اقتصادی، زمان و تحمل بیمار، موثر دانست و گفت: درگذشته بیماران با عمل های سنگینی مواجه بودند، اما با انجام این عمل، بیمار پس از یک یا دو ساعت حتی می تواند از بیمارستان ترخیص شده و بهبودی کامل خود را به دست آورد.
استوان افزود: در این کنگره، تمام مباحث مربوط به عروق کرونر قلب، مغز، دست و پا و شکم، مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
محورهای این کنگره بین المللی دو روزه که فردا (جمعه) پایان می یابد، مداخله در زمینه عروق کرونر، آئورت، بیماری مادر زادی در گروه اطفال و عروق دست، پا و مغز است.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندی ایران برای انجام عمل آنژیوپلاستی همگام با اروپاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات