روباتی به اندازی حشره‌ +تصاویر

گروهی از محققان دانشگاه هاروارد روباتی را ساخته اند که قابلیت پرواز در جا را مثل حشرات داشته، و به اندازی یک سکه می باشد در ساخت این روبات از زنبور عسل الگو برداری شده... روباتی به شکل زنبور عسل

سرویس علم و فناوری فردا؛ بشیر قلی زاده: گروهی از محققان دانشگاه هاروارد روباتی را ساخته اند که قابلیت پرواز در جا را مثل حشرات داشته، و به اندازی یک سکه می باشد در ساخت این روبات از زنبور عسل الگو برداری شده، ربات مذکور قادر است با استفاده از نیروی الکترو استاتیک  بر هر سطحی چون برگ، چوب، شیشه، مواد آلی و غیره... بچسبد این روش چسبیدن در نوع خودش، منحصر بفرد است.


روباتی در اندازه و کارایی حشرات
نحوی چسبیدن روبات مثل حشره به برگ 


روباتی به شکل زنبور عسل  
مقایسه اندازه روبات با یک سکه در نمای واقعی

از این روبات می توان برای مقاصد جاسوسی نیز استفاده کرد از مزایای دیگر این روبات قابلیت شناسایی آن است به علت کوچکی جثه و نیاز به انرژی کم در محیط های که انسان قادر به دسترسی به آن نیست کارایی بسیار بالایی دارد.   

روباتی به شکل زنبور عسل
نگاهی نزدیکتر به اجزای سازندی روبات و نحوی کار کرد آن 

منبع: mashable

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روباتی به اندازی حشره‌ +تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات