مصر٬ ناو جنگی میسترال ساخت فرانسه را تحویل گرفت

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری فرانسه، در مراسمی در بندر «سن نزر» در غرب فرانسه و همزمان با اعتصاب کارکنان بنادر در اعتراض به اصلاحات قانون کار، ناو جنگی میسترال به نیروی دریایی مصر تحویل داده شد.
استانداری «لوآر آتلانتیک» در بیانیه ای با اشاره به شرکت نکردن وزیر دفاع فرانسه در این مراسم، اعلام کرد: برنامه نهایتا با حضور فرماندهان ستاد مشترک ارتش فرانسه و مصر برگزار شد.
پیشتر قرار بود، لو دریان به همراه «صدقی صبحی» همتای مصری اش در مراسم امروز حضور یابند اما این دو، امروز در پاریس دیدار کردند.
برخی منابع دلیل این امر را آغاز سفر آسیایی وزیر دفاع فرانسه اعلام کردند. وی قرار است در کنفرانس امنیتی سنگاپور شرکت کند و پس از آن به ویتنام سفر کند.
قرارداد فروش دو ناو برنامه ریزی و فرماندهی با ویژگی حمل بالگرد نیز به روسیه در زمان ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» در سال 2011 و به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون یورو امضا شده بود. بحران اوکراین و تیرگی روابط غرب با روسیه ابتدا به تعویق تحویل ناوها و در نهایت لغو قرارداد فروش آن ها به مسکو منجر شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه،امروز 600 تن از معترضان به لایحه جنجالی اصلاح قانون کار٬ مسیرهای منتهی به کشتی سازی های بندر سن نزر را مسدود کردند.
یکی از مسئولان اتحادیه های معترض ٬ حاضر نشدن وزیر دفاع در مراسم امروز را «نخستین پیروزی» خواند.
لایحه اصلاح قانون کار فرانسه ٬ از هنگام تدوین ٬ مورد اعتراض تعدادی از اتحادیه کارگری و دانشجویی قرار گرفت. مهم ترین ماده ای که در این قانون مورد اعتراض اتحادیه هاست، اصل تقدم توافق‌های درون هر شرکت بر توافق‌های ملی در شاخه‌های مختلف حرفه ای است.
ناآرامی های اجتماعی و اعتراض به این لایحه ٬ بیش از دو ماه است که در فرانسه جریان دارد. معترضان بر این باورند که اصلاحات مد نظر دولت٬ ناامنی شغلی را افزایش می دهد و از دولت می خواهند لایحه اصلاح قانون کار را از مجلس پس بگیرد.
دولت فرانسه بر موضع خود برای تصویب و اجرایی کردن اصلاحات قانون کار مصمم است.
ناوهای جنگی سری کلاس میسترال ٬ توانائی انجام ماموریت در چهار زمینه را در زمان جنگ و نبرد دارا می باشند: جابجائی تفنگ داران دریایی از دریا به خشکی٬ حمل و جابجائی بالگرد های جنگی و ترابری٬ مرکز فرماندهی ناوگان دریایی و بیمارستان شناور.
در ناو میسترال می توان 450 نفر نیرو از تفنگداران دریایی را با وسایلشان برای مدت زیاد ویا 900 نفر از تفنگ داران دریایی برای مدت زمان کوتاه به ماموریت جنگ های دریایی اعزام کرد و همچنین می توان حدود 16 فروند بالگرد هر کدام تا وزن 12 تن را در آن جای داد .
اروپام ** 9053**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصر٬ ناو جنگی میسترال ساخت فرانسه را تحویل گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات