موسسه پژوهشی آمریکایی :مردم آمریکا به وعده های نامزد های انتخاباتی اعتمادی ندارند

به گزارش ایرنا ٬ موسس پژوهشی ٬ آماری دانشگاه کینی پیاک امروز پنجشنبه با انتشار نتایج یک نظر سنجی نوشت: مردم آمریکا نه به وعده ها و قول هایی که ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود داده است اعتمادی دارند و نه به وعده های هیلاری کلینتون نامزد پیشرو دموکرات ها .
موسسه مذکور در این نظر سنجی که در در فاصله روز های 24 تا 30 ماه مه و در میان یک هزار و561 نفر از آمریکایی های واجد شرایط برای رای دادن انجام داد٬ اعتبار و ارزش وعده هایی نظیر وعده ساختن دیوار در مرز آمریکا ومکزیک٬ جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک این کشور از سوی ترامپ و وعده کاهش بدهی های دانشجویی از سوی هیلاری کلینتون را مورد نظر سنجی قرار داد.
کینی پیاک درگزارش این نظر سنجی نوشت : 25 در صد از شرکت کنندگان دراین نظر سنجی اعتقاد داشتند که ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ٬ اقدام به ساختن چنین دیواری در مرز آمریکا و مکزیک خواهد کرد، 29 در صد تاکید کردند او هیچ تلاشی در این زمینه نخواهد کرد و35درصد گفتند که حتی اگر تلاشی بکند ٬ با شکست روبرو خواهد شد.
در رابطه با موضوع مهاجران غیر قانونی آمریکا٬ 19 در صد از آمریکایی ها گفتند : ترامپ قادر خواهد بود بیش از 11 میلیون مهاجر غیر قانونی مقیم این کشور را اخراج کند، 42 در صد از آنان نیز تصریح کردند در چنین تلاشی قطعا شکست خواهد خورد و 29 در صد تاکید کردند او حتی تلاشی در این مورد نخواهد کرد.
درمورد جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک آمریکا هم درمقابل 42 در صد از رای دهندگان گفتند : تلاش های ترامپ در این خصوص به شکست خواهد انجامید٬ 29 در صد گفتند :او قادر به این کار خواهد بود و 21 در صد نیز تاکید کردند او حتی تلاشی در این زمینه نخواهد کرد.
کینی پیاک در ادامه نوشت : برخورد رای دهندگان آمریکایی با وعده های هیلاری کلینتون٬ برخوردی به مراتب منفی تر نسبت به ترامپ بوده است و به عنوان مثال٬ 56در صد از آمریکایی ها وعده مقابله با وال استریت را وعده ای تو خالی و بی اساس دانستند و فقط 15 در صد گفتند که به اجرای این وعده امید دارند.
بر همین اساس٬ 63 در صد اعلام کردند : کلینتون قادر به مبارزه با کمک های مالی سری از سوی نوابان اقتصادی آمریکا در مبارزات انتخاباتی این کشور نخواهد بود وفقط 18 در صد گفتند که او در این زمینه موفق خواهد شد.
در خصوص وعده های کلینتون مبنی بر کاهش بدهی دانشجویان این کشور نیز در مقابل 22 درصد اعتقاد داشتند او قادر به این کار خواهد بود و 39 در صد از آمریکایی ها معتقدند تلاش او در این زمینه به شکست خواهد انجامید.
اروپام-4-541**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موسسه پژوهشی آمریکایی :مردم آمریکا به وعده های نامزد های انتخاباتی اعتمادی ندارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات