320 هزار خانواده فلسطینی زیر خط فقر زندگی می کنند

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الان، 'مامون ابو شهلا' در سخنرانی خود در جریان کنفرانس بین المللی کار که در ژنو در حال برگزاری است، افزود: نرخ بیکاری در نوار غزه به 40 درصد رسیده است و بیش از 55 درصد از این جمعیت بیکار را جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.
وی تصریح کرد: نرخ بیکاری در میان جوانان 16 تا 29 ساله تقریبا 73 درصد است.
ابو شهلا در خصوص نقش رژیم صهیونیستی در این بیکاری ها نیز گفت : واردات و صادرات، گذرگاه ها، مواد سوختی، برق، کارت های شناسایی، گذرنامه ها و مواد خام ما٬ همگی زیر نظر رژیم صهیونیستی قرار دارد و ما حق استخراج نفت و گاز از اراضی خود را نداریم و حتی آب را هم باید بخریم و در قبال آن به رژیم صهیونیستی پول پرداخت کنیم.
وی افزود: نزدیک به دو میلیون فلسطینی در داخل نوار غزه زندگی می کنند که 80 درصد از آنها از سال 1948 تاکنون ٬ در وضعیت آوارگی به سر می برند و در منطقه ای زندگی می کنند که کمتر از 1.3 درصد از مساحت سرزمین تاریخی فلسطین را تشکیل می دهد و به خاطر اقدام های ظالمانه رژیم صهیونیستی در معرض محاصره، بیکاری و فقر قرار دارد و در سه مرحله در اثر جنگ های این رژیم ٬ متحمل خرابی های زیادی شده است و طرف صهیونیستی با ممانعت از واردات مصالح ساختمانی، حتی اجازه بازسازی این خرابی ها را هم نمی دهد.
خاورم**9366**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «320 هزار خانواده فلسطینی زیر خط فقر زندگی می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات