باکو به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه را مغرضانه و غیر منصفانه دانست

به گزارش ایرنا ، حکمت حاجی اف سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان در واکنش به تصویب قطعنامه ای از سوی پارلمان آلمان که در آن موضوع نسل کشی ارامنه در اوایل قرن بیستم میلادی ، به رسمیت شناخته شده است ، گفت : تحریف وقایع تاریخی و استفاده از آن برای اهداف سیاسی٬ قابل قبول نیست .
حاجی اف این اقدام پارلمان آلمان را نمونه بارز استانداردهای دوگانه عنوان کرد و افزود: این در حالی صورت می گیرد که پارلمان آلمان اشغال بخشی از سرزمین های آذربایجان از سوی ارمنستان و رانده شدن بیش از یک میلیون آذربایجانی بر اثر تجاوز نظامی این کشور از خانه و کاشانه خود و کشتار دسته جمعی آذربایجانی ها به دست نظامیان ارمنی در جریان جنگ قره باغ را نادیده می گیرد و در باره موضوع تاریخی101 سال پیش و آن هم تحریف شده ، قطعنامه ای را صادر می کند .
سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان همچنین اظهار داشت ، این اقدام پارلمان آلمان موجب انحراف افکار عمومی این کشور و بطور کلی جامعه جهانی می شود .
خاورم ** 337**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باکو به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه را مغرضانه و غیر منصفانه دانست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات