ارائه‌‌ یک‌ لایحه زیست‌محیطی‌ به‌ مجلس

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایحه ارزیابی زیست محیطی توسط مجلس نهم رد شد اما با توجه به اهمیت موضوع، قصد داریم دوباره آن را به مجلس دهم ارائه دهیم.

به گزارش ایرنا، سعید متصدی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: زمانی که مجلس نهم لایحه ارزیابی زیست محیطی را مردود دانست و حتی کلیات آنرا رد کرد، شوکی به جامعه محیط زیست کشور وارد شد زیرا دور از انتظار بود که لایحه ای به این مهمی که از معضلات و خطرات زیست محیطی پیشگیری می کند، از سوی نمایندگان مجلس رد شود.
وی اظهار کرد: مساله ارزیابی زیست محیطی ابتدا به عنوان یک طرح در مجلس مطرح شد و از کمیسیون های مختلف عبور کرد و پس از طی کردن این مراحل به عنوان یک لایحه اصلاح شده از طرف دولت برای بار دوم کمیسیون های متعددی را پشت سر گذاشت اما این که بعد از این مراحل، این لایحه و حتی کلیات آن از سوی نمایندگان رد شد، جای تعجب دارد.
وی تاکید کرد: قطعا به دلیل اهمیت موضوع ارزیابی زیست محیطی این مساله را پیگیری خواهیم کرد، زیرا این یک طرح پیشگیرانه از معضلات زیست محیطی است.
متصدی گفت: باید بررسی کنیم که این طرح را در قالب لایحه ای جدید دوباره به مجلس ارائه کنیم یا اینکه در قالب فعالیت هایی که در نظر داریم در مجلس انجام دهیم به جریان بیندازیم، زیرا این امکان وجود دارد که اگر ۵۰ نماینده این لایحه را امضا کنند، بتوان مجدد آنرا به جریان انداخت.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: قطعا یکی از وظایفی که سازمان برای خود دنبال می کند و الزام به اخذ آن دارد، بحث لایحه ارزیابی زیست محیطی و قانون اختصاصی ارزیابی است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارائه‌‌ یک‌ لایحه زیست‌محیطی‌ به‌ مجلس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات