جزئیاتی از محدودیت‌ ترافیکی در روزهای آینده

بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

به گزارش تسنیم، در شبانه‌روز گذشته کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۷۳۹ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۱.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۶ درصد‌، اوج تردد بین ساعات ۱۹ الی ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج‌، آزادراه ‌قزوین-کرج‌،‌‌‌ آزادراه کرج-قزوین‌، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه ساوه-‌تهران‌، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت،‌ محور تهران-جاجرود، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

محدودیت‌ ترافیکی جاده‌‌های پرتردد تا روز یکشنبه ‌۱۶ خرداد‌ماه

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز چهارشنبه ۱۲ خرداد‌ماه الی ساعت ۰۲:۰۰ روز یکشنبه ۱۶ خردادماه ۹۴ از محورهای کندوان (‌کرج- چالوس)، هراز، فیروزکوه و تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است

در محورکرج-چالوس‌ تردد ‌تریلرها‌، کامیون‌ها وکامیونت‌ها کماکان ممنوع است‌؛ همچنین‌ ‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه الی ساعت‌ ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه ۱۶ خردادماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است؛ ‌با اعلام مأموران پلیس راه در محل‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۶:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه ۱۶ خردادماه از مرزن‌آباد به سمت کرج یک‌طرفه خواهد بود.

در خصوص یک‌طرفه کردن محور کرج- چالوس در روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه از مرزن آباد به سمت کرج جهت تسهیل در عبور و مرور کاروان‌های اعزامی‌ و زائران مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و پیشگیری از بروز گره ترافیکی در طول مسیر برحسب ضرورت و شرایط تصمیم گیری و اجرا خواهد شد.

در محور هراز‌ تردد همه تریلرها‌ ممنوع است همچنین‌ تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ خردادماه الی ۰۶:۰۰ روز یکشنبه ۱۶ خردادماه از محور هراز ممنوع‌ است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه از رودهن (انتهای بلوار کریتون) به سمت آمل ممنوع و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ خردادماه الی ساعت‌ ۲۴:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع ‌است.‌

تردد انواع کامیون‌ها و کامیونت‌ها به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۶:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه ۱۵ خردادماه از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع ‌است.

‌محور شمشک-دیزین در استان‌های البرز و تهران‌ از ساعت ۰۷:۰۰ روزچهارشنبه ۱۲ خردادماه الی ساعت ۰۷:۰۰ روزیکشنبه ۱۶ خردادماه مسدود ‌است.

در محور آستارا-اردبیل و اردبیل-سرچم تردد انواع کامیون و تریلر به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای جمعه و شنبه ۱۴ و ۱۵ خرداد‌ماه ‌ممنوع است.‌

در محور قدیم رشت – قزوین ‌تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ روز جمعه ۱۴ خردادماه الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه ۱۵ خرداد ماه ۹۵ ‌ممنوع است.

محدودیت ترافیکی محورهای استان قم ‌

‌تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۸:۰۰ روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه الی ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه ۱۴ خردادماه از محور سلفچگان-قم و محور قدیم قم –تهران (درمسیر رفت و برگشت) ممنوع است.

وسایل نقلیه سنگینی که از استان‌های مرکزی و اصفهان به سمت تهران در حرکت هستند باید از محور سلفچگان-آزادراه ساوه-تهران وبالعکس به عنوان مسیر جایگزین استفاده ‌کنند.

وسایل نقلیه سنگینی که از استان‌های جنوبی کشور (هرمزگان، سیستان وبلوچستان، کرمان و یزد) به سمت تهران در حرکت هستند باید از مسیر سه راهی نطنز-مورچه خورت-دلیجان-سلفچگان، مسیر ساوه-تهران و بالعکس ویا از مسیر آزادراه قم-کاشان و در ادامه از آزادراه قم-گرمسار به سمت تهران به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۷:۰۰ ‌روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه الی ساعت۱۷:۰۰ روز جمعه ۱۴ خردادماه از محور قدیم تهران-قم ممنوع است.

همچنین در محور‌ قدیم ساوه-سلفچگان و محور قدیم ساوه-همدان‌ تردد انواع کامیون و تریلر به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه الی ۲۴:۰۰ روز جمعه ۱۴خردادماه ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مشکلات جوی‌

محور رودان-بندرعباس (مسیر رفت)‌ واقع در استان هرمزگان‌ از مورخ ۱۲ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی از مسیر برگشت به صورت دو طرفه امکان‌پذیر ‌است.

محور سی سخت - بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۲۵ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی‌ با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود.

آزادراه رشت-قزوین باند رفت محدوده توتکابن به رودبار نرسیده به تونل نصفی‌ واقع در استان گیلان‌، از مورخ ۲۳ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل جلوگیری از وقوع رانش ناشی از اختلاف سطح ایجاد شده مسیر مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم رستم آباد - رودبار انجام می‌گیرد.

کمربندی دهلران-اندیمشک ‌واقع در استان ایلام‌ از روز ۲۶ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

محور اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آب گرفتگی مسدود است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

محور امیدیه - جایزان‌، واقع در استان خوزستان‌ به‌دلیل اجرای عملیات ترمیم جاده اصلی‌ حدفاصل کیلومتر ۳ الی ۶۰۰+۷ ‌از ۲۱ فروردین لغایت ۲۱ خرداد ۹۵ به صورت ۲۴ ساعته مسدود است و تردد از محور جایگزین امیدیه – آغاجاری – چم نظامی – جایزان انجام می‌شود.

محور فرعی رودبار - منجیل واقع در استان گیلان از مورخ ۲۰ اردیبهشت لغایت ۲ تیر ماه ۹۵ به صورت ۲۴ ساعته به‌دلیل اجرای عملیات احداث لوپ A آزادراه حدفاصل کیلومتر ۰۰۰+۰ تا ۰۰۰+۱۲ مسدود بوده و تردد همزمان با اجرای عملیات با رعایت احتیاط از مسیر جایگزین بزرگراه رودبار - منجیل انجام می‌شود.

در محور دماوند ـ فیروزکوه‌ واقع در استان تهران‌، از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۳۱ خرداد ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۸ و روز‌های چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته، به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حفاظتی پلیمری‌، حد فاصل جابان تا هنرستان کشاورزی آئینه ورزان‌، تردد همزمان با اجرای عملیات‌‌ و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور کرج - چالوس (‌کندوان)‌‌ از مورخ ۲۱ فروردین تا ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۶ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در ‌آزاد‌راه تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا دو شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ و روز سه‌شنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، حدفاصل عوارضی تا پایان حوزه استحفاظی اداره راه وشهرسازی استان تهران، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

محور قدیم تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۳ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا ‌دو‌شنبه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۷ و روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تا ساعت ۱۲ ‌به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، حدفاصل کهریزک تا پلیس‌راه حسن آباد‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – ساوه‌، واقع در استان تهران‌ از مورخ ۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت‌، حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره)‌ واقع در استان تهران‌ از روز ۵ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا‌ سه‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور هراز‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از مورخ ۱۱ اردیبهشت لغایت ۲ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۰۷:۳۰ تا‌ ۱۸:۳۰ هر هفته به غیر از ‌‌‌ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌، تعریض‌، بهسازی و چهارخطه کردن محور، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیاتی از محدودیت‌ ترافیکی در روزهای آینده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات